Kotwica lepsza w starciu beniaminków, Nafciarze wciąż niepokonani, Arka ograła Polonię

Kotwica lepsza w starciu beniaminków na Podkarpaciu
Kotwica lepsza w starciu beniaminków na PodkarpaciuSebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.
Stalówka utknęła na dnie Betclic 1 Ligi, choć 3. kolejka rozgrywek miała przynieść okazję na pierwsze punkty. Nawet borykając się z kłopotami, Kotwica Kołobrzeg pozostała jednak niepokonana i wywozi komplet punktów ze Stalowej Woli.

Polonia Warszawa - Arka Gdynia (0:3)

Arka Gdynia zaliczyła drugie z rzędu zwycięstwo nad byłymi mistrzami Polski. Po ŁKS-ie przyszła kolej na Polonię Warszawa. W wygranej 3:0 dwie pierwsze asysty zapewnił Gaprindaszwili, a wykańczali Szymon Sobczak i Hide Vitalucci. Dla obu zawodników to debiutanckie trafienia w ekipie z Gdyni. Wynik na 3:0 udało się ustalić dopiero w doliczonym czasie gry za sprawą duetu Jakubczyk (asystent) – Czubak (strzelec).

Liczby meczu Polonia - Arka
Liczby meczu Polonia - ArkaFlashscore

Wisła Płock - Chrobry Głogów (2:1)

Wisła pozostaje niepokonana po trzech kolejkach nowego sezonu, choć trudno powiedzieć, by zachwycała kibiców. W drugim meczu na swoim obiekcie Nafciarze wyszli na prowadzenie dopiero przed półgodziną gry, gdy rzut karny wykorzystał Łukasz Sekulski. To właśnie on – po asyście Daniego Pacheco – zapewnił również drugiego gola wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania z Chrobrym. Głogowianie szukali punktów w Płocku i wcale nie byli od nich daleko, w 77. minucie Przemysław Szarek strzelił gola kontaktowego. Jak się okazało, więcej trafień w meczu nie było.

Liczby meczu Wisła - Chrobry
Liczby meczu Wisła - ChrobryFlashscore

Stal Stalowa Wola – Kotwica Kołobrzeg (0:2)

Pierwszy sobotni mecz Betclic 1 Ligi był starciem beniaminków, z których ten drugi zaczął sezon zdecydowanie lepiej mimo finansowych problemów. Z kolei Stal miała szukać przełamania po dwóch porażkach na początku sezonu. Gra balansowała na granicy równowagi przez większość pierwszej połowy, gdy na siedem minut przed gwizdkiem prowadzenie Kotwicy dał Jonathan Junior po rykoszecie. To wymusiło większe otwarcie gry i choć ekipa z Podkarpacia atakowała częściej niż dotąd, to niekoniecznie lepiej. A że dodatkowo była narażona na kontry rywali, to nieskuteczność w ofensywie w końcu się zemściła. Co prawda dopiero w doliczonym czasie, ale Stalówkę pognębił drugim golem Marcel Bykowski.