Bayern będzie musiał radzić sobie bez Pavlovicia. Niemiecki pomocnik złamał obojczyk

Pomocnik Bayernu Pavlović złamał obojczyk.
Pomocnik Bayernu Pavlović złamał obojczyk.ADAM PRETTY / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP
Bayern Monachium po dwóch remisach w Bundeslidze w końcu odniósł w sobotę zwycięstwo i nie dał szans Stuttgartowi przed własnymi kibicami, ale z ich punktu widzenia nie wszystko było idealne. Meczu nie dokończył bowiem Aleksandar Pavlović. Niemiecki zawodnik będzie musiał zrobić sobie dłuższą przerwę, ponieważ złamał obojczyk. W niedzielę rano przeszedł operację.

Bayern Monachium - Stuttgart 4:0

Bawarski klub wygrał 4:0, ale niemiecki piłkarz przebywał na boisku mniej niż osiem minut. Kontuzji prawego barku nabawił się już na samym początku spotkania, a tuż po meczu kierownictwo klubu sprecyzowało diagnozę, mówiąc, że Pavlović ma złamany obojczyk.

"To bardzo trudne dla samego Alexa, ale mamy odpowiednią jakość w naszym składzie, aby poradzić sobie z taką stratą" - powiedział bez ogródek dyrektor sportowy Bayernu Max Eberl.

"W trakcie dotychczasowego sezonu był prawdopodobnie naszym najlepszym zawodnikiem. Kontuzja nie wpłynie na jego karierę, oczywiście to dla nas szkoda, będziemy za nim tęsknić" - powiedział trener Vincent Kompany.

Pavlović rozegrał w tym sezonie dziewięć meczów w barwach Bayernu i będzie musiał poczekać do grudnia na swój dziesiąty występ, gdyż jego przerwa w grze potrwa od sześciu do ośmiu tygodni. Jego obowiązki na boisku powinien w dużej mierze przejąć Joao Palhinha, gdyż portugalski pomocnik przybył przed sezonem z Fulham za ponad 50 milionów euro i do tej pory był jedynie zmiennikiem.