Bayern pokonał Stuttgart dzięki hat-trickowi Kane'a, przerwana passa gości bez porażki

Harry Kane zdobył hat-tricka dla Stuttgartu.
Harry Kane zdobył hat-tricka dla Stuttgartu.LUKAS BARTH-TUTTAS / AFP
Bayern Monachium w pięknym stylu powrócił na zwycięską ścieżkę w siódmej kolejce Bundesligi, pokonując na Allianz Arenie Stuttgart 4:0 i wracając na szczyt tabeli. Bohaterem meczu był napastnik gospodarzy Harry Kane, który do wyraźnego zwycięstwa dołożył trzy bramki. Stuttgart przegrał pięć meczów w niemieckiej ekstraklasie.

Bayern - Stuttgart 4:0

Obie strony weszły w przerwę reprezentacyjną bez zwycięstwa w poprzednich trzech meczach, więc być może nie było zaskoczeniem, że pierwsza połowa była naznaczona brakiem jakości ataku, pomimo nazwisk supergwiazd w szeregach gospodarzy.

Bayern zdołał stworzyć pierwszą szansę na zdobycie bramki, ale strzał Raphaëla Guerreiro trafił prosto w bramkarza Alexandra Nübela. Następnie młody pomocnik Bayernu Aleksandar Pavlović doznał kontuzji po upadku po pojedynku powietrznym.

Ponadto kapitan Anglii Harry Kane początkowo zmarnował kilka dobrych okazji i gospodarze z pewnością byli sfrustrowani, wchodząc do szatni bez zdobytej bramki. Po przerwie podopieczni Vincenta Kompany'ego nadal tracili szanse, gdy Kane zmarnował dośrodkowanie Serge'a Gnabry'ego. Od tego momentu napastnik Bayernu nie popełniał już jednak błędów.

Najpierw dostał za dużo miejsca przed polem karnym i uderzył celnie pod poprzeczkę. To zakończyło czteromeczowy okres oczekiwania Kane'a na gola dla klubu i Anglii. Cztery minuty później podwoił swój dorobek, tym razem wykorzystując idealne podanie Gnabry'ego w pole karne.

Statystyki meczu
Statystyki meczuOpta by Stats Perform

Następnie skompletował hat-tricka w 80. minucie, gdy dopadł do piłki po zablokowanym strzale i strzelił trzecią bramkę z bliskiej odległości. Kingsley Coman dołożył czwartego gola, przedłużając passę Stuttgartu bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach do czterech spotkań.