Borussia Dortmund wciąż boi się FSV Mainz, sromotna porażka w Moguncji

Adam Clancy
Mainz świętuje zwycięstwo nad Borussią Dortmund
Mainz świętuje zwycięstwo nad Borussią DortmundAFP
Mainz ogłuszyło Borussię Dortmund, wygrywając 3:0 na Mewa Arena w Bundeslidze i przedłużając swoją passę bez porażki do ośmiu meczów. Mainz wzlatuje ponad strefę spadkową, a Borussia po raz trzeci z rzędu była bezradna wobec Karnevalsverein. Przed rokiem strata punktów z Mainz kosztowała tytuł mistrzowski.

Borussia Dortmund dokonała 10 zmian po zapewnieniu sobie miejsca w finale Ligi Mistrzów i efekty były boleśnie widoczne w pierwszej połowie. Na początku Nadiem Amiri trafił w słupek z rzutu wolnego, ale trzy gole w ciągu 10 minut dały Mainz prowadzenieLeandro Barreiro zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie po tym, jak Silvan Widmer znalazł go świetnym podaniem.

Sprawdź szczegóły meczu Mainz - Borussia Dortmund

Lee Jae-sung błyskawicznie skompletował dublet, najpierw wykorzystując fatalne podanie Alexandra Meyera, a następnie zdobywając kolejną bramkę z prawej flanki. Mateu Morey, który przeżywał koszmar w defensywie, był najbliżej zdobycia bramki dla Die Schwarzgelben, ale jego strzał został dobrze obroniony przez Robina Zentnera, pozostawiając gości z trzema bramkami straty na półmetku.

Edin Terzić dokonał trzech zmian na drugą połowę, wprowadzając część z najlepszych zawodników i próbując odrobić deficyt. Wydawało się, że udało im się odzyskać bramkę siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Youssoufa Moukoko oddał dobry strzał na bramkę. Gol został jednak anulowany z powodu spalonego.

Mainz prowadzone przez Bo Henriksena wyrządziło szkody w pierwszej połowie, a w drugiej Dortmund nie potrafił znaleźć odpowiedzi, przerywając tym samym passę sześciu kolejnych zwycięstw na Mewa Arena.

Borussia ma piąte miejsce w lidze i ma nadzieję na powrót do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, ale jasne jest, że Niemcy już myślą o zbliżającym się finale z Realem Madryt. Mainz myśli z kolei o utrzymaniu - wygrana w sobotę pozwoliła im uciec ze strefy spadkowej, gdzie zepchnęli Union Berlin.