Eintracht Frankfurt pokonał Holstein Kiel Puchacza i został wiceliderem Bundesligi

Eintracht Frankfurt na drugim miejscu w Bundeslidze
Eintracht Frankfurt na drugim miejscu w BundeslidzeCathrin Mueller/Getty Images via AFP
Eintracht Frankfurt zajął drugie miejsce w Bundeslidze, jeden punkt za Bayernem Monachium, pokonując Holstein Kiel 4:2 u siebie w niedzielę. Tymoteusz Puchacz wszedł na boisko dopiero w ostatnich minutach.

Eintracht, który odwiedzi Besiktas w Lidze Europy w przyszły czwartek, zajmuje już drugie miejsce w tabeli z 12 punktami, wyprzedzając RB Lipsk (11 punktów), Bayer Leverkusen i Borussię Dortmund (10 punktów). Dzięki temu wynikowi Holstein Kiel pozostaje na dnie tabeli z zaledwie jednym punktem z pięciu meczów.

Marmoush był bohaterem niedzielnego meczu. To on otworzył wynik w 25. minucie, on również przywrócił Eintrachtowi prowadzenie po przerwie, gdy Holstein Kiel zdołało doprowadzić do remisu 2:2. Wreszcie, Egipcjanin był także autorem asyst przy dwóch pozostałych golach faworytów z Frankfurtu.

Gospodarze z Kilonii na przerwę zdołali zejść z remisem dzięki rzutowi karnemu przyznanemu po półgodzinie gry. Jego egzekutor Shuto Machino podtrzymał także nadzieje kibiców, gdy na otwarcie drugiej połowy Eintracht uderzył na 2:1. Machino przywrócił równowagę już w 50. minucie, ale na dwie kolejne bramki Orłów nie udało się miejscowym odpowiedzieć.

25-letni Mamoush po niedzielnym meczu przejął pozycję najlepszego strzelca Bundesligi z 6 bramkami, o jedną więcej niż angielski Harry Kane.