Grabara obronił karnego, ale nie uratował Wilków przed stratą punktów

Grabara obronił karnego, ale nie uratował Wilków przed stratą punktówSWEN PFORTNER DPAdpa Picture-Alliance via AFP
Wygrać ze Stuttgartem to sztuka, której Wolfsburg był bardzo bliski. Grając w przewadze Wilki pozwoliły sobie jednak na stratę gola w ostatniej minucie meczu, przez co tylko dzielą się punktami z VfB. Kamil Grabara zatrzymał rzut karny, nie uratował się jednak przed dobitką.

Po trafieniu do siatki w 20 kolejnych meczach, VfB Stuttgart potrzebował zaledwie czterech minut, aby zmusić bramkarza Wolfsburga Kamila Grabarę do działania, gdy Polak fachowo obronił strzał Ermedina Demirovicia.

Sprawdź szczegóły meczu Wolfsburg - Stuttgart

Składy i noty za mecz Wolfsburg - Stuttgart
Składy i noty za mecz Wolfsburg - StuttgartFlashscore

Jednak w 20. minucie to Wolfsburg przełamał impas, a jedna z dwóch zmian Ralpha Hasenhüttla na dzisiejszy mecz przyniosła owoce. W swoim pierwszym występie w Bundeslidze w tym sezonie, niekryty Jonas Wind spłacił wiarę swojego trenera sensacyjnym strzałem.

Stuttgart wyrównał jednak ponownie po rzucie karnym, gdy Sebastiaan Bornauw niepotrzebnie powalił Jamiego Lewelinga. Grabara odgadł kierunek strzału Enzo Millota i wybił, ale nie był w stanie zapobiec zdobyciu bramki przez dobijającego pomocnika. Szwabowie powinni byli opuścić boisko na przerwę z prowadzeniem, ale Maximilian Mittelstädt wykazał się brakiem obycia z bramką (siedem goli w 199 meczach Bundesligi) i spudłował.

Pokonany w zaledwie dwóch z poprzednich 20 meczów Bundesligi (tylko broniący tytułu Bayer 04 Leverkusen poniósł mniej porażek) Stuttgart był bliski odwrócenia losów meczu wkrótce po wznowieniu gry. Groźna główka Jeffa Chabota przeszła zaledwie centymetry nad poprzeczką, a wkrótce potem Millot ustąpił miejsca Undavowi, który był bardziej wypoczęty.

Kontrowersje wybuchły na Volkswagen Arenie w 63. minucie, gdy sędzia Sven Jablonski pokazał kapitanowi Stuttgartu Atakanowi Karazorowi drugą żółtą kartkę za faul na Maximilianie Arnoldzie. Wolfsburg wykorzystał przewagę liczebną i Amoura po mistrzowsku strzelił na 2:1 w 68. minucie. VAR uratował następnie strzelca przed czerwoną kartką, podtrzymując przewagę Wilków.

Choć miejscowi widzieli już komplet punktów w tabeli, końcówka meczu okazała się dramatyczna, a Undav wyrównał w 90. minucie, zdobywając punkt i nabierając rozpędu przed wtorkowym starciem Ligi Mistrzów ze Spartą Praga. Poza Kamilem Grabarą cały mecz w barwach Wolfsburga rozegrał Jakub Kamiński. Jego powrót do kadry cieszy, ale sam występ był dość anonimowy, poza jednym kluczowym podaniem zanotował tylko 10 celnych dograń do kolegów.