Wayne Rooney zawieszony na jeden mecz w Championship za niewłaściwe zachowanie

Wayne Rooney zawieszony na jeden mecz w Championship za niewłaściwe zachowanieFot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN
Trener Plymouth Argyle Wayne Rooney, były piłkarz Manchesteru United, Evertonu i reprezentacji Anglii, został zawieszony na jeden mecz za niewłaściwe zachowanie w rozgrywkach Championship, zaplecza angielskiej Premier League – poinformowała tamtejsza federacja (FA).

Sprawa dotyczy zdarzenia ze spotkania Plymouth z Blackburn Rovers (2:1), które odbyło się 5 października.

Rooney został wówczas usunięty z okolic ławki trenerskiej za rzekome znieważenie sędziego technicznego i późniejszy powrót na boisko po tym incydencie.

Drużyna Plymouth długo prowadziła w tym meczu 1:0, ale Blackburn strzelił wyrównującego gola w 86. minucie. Rooney i jego zawodnicy uważali, że bramka nie powinna zostać uznana. 120-krotny reprezentant Anglii był wściekły na sędziego technicznego.

Arbiter główny pokazał Rooneyowi czerwoną kartkę. Były słynny piłkarz wszedł do tunelu na stadionie, ale wrócił na boisko, aby świętować zwycięską bramkę Morgana Whitakera w 90+7. minucie.

"Wayne Rooney otrzymał zakaz obecności na ławce na jeden mecz i grzywnę w wysokości 5500 funtów za niewłaściwe zachowanie podczas meczu EFL Championship Plymouth Argyle – Blackburn Rovers w sobotę 5 października" – poinformowała FA w oświadczeniu.

"Zarzuca się, że zachowanie trenera około 87. minuty było niewłaściwe i/lub że używał słów wulgarnych i/lub obraźliwych wobec jednego z sędziów (...)" – dodano.

Dodatkowym zarzutem było niewłaściwe zachowanie po otrzymaniu czerwonej kartki i niedozwolony powrót na boisko.

W tabeli Championship drużyna Rooneya zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 11 pkt w dziewięciu meczach.