Argentyna z powodzeniem zaczyna obronę tytułu Copa America. Triumf w meczu otwarciaAFP
Broniący tytułu Argentyńczycy pokonali Kanadę 2:0 w czwartkowym meczu otwarcia Copa America w Atlancie, a napastnicy Julian Alvarez i Lautaro Martinez strzelili gole w drugiej połowie i przypieczętowali zwycięstwo.

Kanada wykorzystała swój atak do perfekcji, aby stworzyć kilka okazji w pierwszej połowie, choć to Argentyna była najbliżej zdobycia bramki po strzale Angela di Marii, który jednak zmarnował świetną okazję po kontrze z własnej połowy.

Zespół Lionela Scaloniego dokonał przełomu cztery minuty po wznowieniu gry, gdy Lionel Messi fenomenalnie podał do Alexisa Mac Allistera, który oszukał bramkarza Kanady Maxime'a Crepeau i skierował futbolówkę w stronę Alvareza, zapewniając mu proste wykończenie.

Kanada naciskała mocno po tym, jak została w tyle, ale wprowadzenie weterana środkowego obrońcy Nicolasa Otamendiego zapewniło Argentynie bardzo potrzebną stabilność w obronie, zanim rezerwowy Martinez trafił po podaniu Messiego w 88. minucie i przypieczętował zwycięstwo.