Ekwador zremisował z Meksykiem i wyrzucił go z Copa America

Ekwador zremisował z Meksykiem i wyrzucił go z Copa AmericaAFP
Ekwador zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale Copa America po remisie 0:0 z Meksykiem, który odpadł z turnieju po zajęciu trzeciego miejsca w grupie B.

Ekwador, który chce dostać się do swojego pierwszego półfinału od czasu zorganizowania imprezy w 1993 roku, w ćwierćfinale zmierzy się z obrońcą tytułu Argentyną, a zwycięzca grupy Wenezuela, która pokonała Jamajkę 3:0, zmierzy się z Kanadą.

Ekwador zrównał się z Meksykiem czterema punktami, ale awansował dzięki lepszej różnicy bramek.

Tabela grupy na Copa America
Tabela grupy na Copa AmericaFlashscore

Menedżer Meksyku Jaime Lozano prawdopodobnie spotka się z większą krytyką po tym, jak jego zespół strzelił tylko jednego gola w trzech meczach grupowych.

Lozano, trzeci trener Meksyku w ciągu ostatnich dwóch lat, również spotkał się z krytyką po porażce 0:2 ze Stanami Zjednoczonymi w finale Ligi Narodów CONCACAF w 2024 r. i porażkach w dwóch ostatnich meczach towarzyskich, w tym porażce 0:4 z Urugwajem.

W pierwszej połowie Meksyk atakował z prawdziwą intensywnością, szukając potrzebnego zwycięstwa, ale brakowało mu jakości przy piłce i nie oddał celnego strzału.

Podopieczni Lozano po przerwie nadal atakowali, a boczny obrońca Gerardo Arteaga stworzył dobrą okazję po mocnym wbiciu w pole karne, po czym został zablokowany po wślizgu Felixa Torresa w ostatniej akcji. Skrzydłowy Julian Quinones przetestował ekwadorskiego bramkarza Alexandra Domingueza uderzeniem z dystansu w 65. minucie. .

Gdy Meksyk w poszukiwaniu gola rzucał wszystko do przodu, Ekwador coraz bardziej stwarzał zagrożenie w kontrataku i w 68. minucie Enner Valencia wymusił obronę Julio Gonzaleza mocnym uderzeniem.

Następnie Meksyk otrzymał rzut karny w siódmej minucie doliczonego czasu gry, kiedy wydawało się, że Torres powalił Guillermo Martineza, ale decyzja została uchylona po analizie VAR.