Kolumbia pokonała Urugwaj i zagra w finale Copa America pierwszy raz od 23 lat

Kolumbia pokonała Urugwaj i zagra w finale Copa America pierwszy raz od 23 latAFP
W nocy czasu polskiego w amerykańskim Charlotte wyłoniony został drugi finalista Copa America. Kolumbia wygrała 1:0 z Urugwajem mimo grania całej drugiej połowy w dziesiątkę i dopięła swego, awansując do finału, w którym zmierzy się z broniącą tytułu Argentyną.

Bramkę na wagę awansu zdobył Jefferson Lerma, który w 39. minucie wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Jamesa Rodrigueza i pokonał urugwajskiego bramkarza. Jednocześnie zapewnił swojemu koledze szóstą asystę w turnieju, dzięki czemu ten pobił rekord Leo Messiego w liczbie asyst podczas jednej edycji Copa America.

Urugwajczycy mają czego żałować, ponieważ wcześniej trzy świetne okazje na gola zmarnował napastnik Darwin Nunez. Ponadto w drugiej połowie podopiecznym Marcelo Bielsy grało się zdecydowanie łatwiej, ponieważ tuż przed przerwą za uderzenie łokciem w klatkę piersiową rywala drugą żółtą kartkę zobaczył Daniel Munoz, przez co osłabił swój zespół.

Kolumbia też zmarnowała jednak swoje okazje, ponieważ w ostatnich minutuch spotkania mogła zakończyć mecz drugą bramką, gdy Urugwaj odsłonił się już w pogoni za wyrównaniem, ale mimo to Mateus Uribe nie potrafił podwyższyć prowadzenia.

Statystyki meczu Urugwaj - Kolumbia
Statystyki meczu Urugwaj - KolumbiaOpta by Stats Perform

Wynik 1:0 wystarczył jednak do awansu do finału, w którym Kolumbia zagra z broniącą tytułu Argentyną, która marzy o wygraniu trzeciego turnieju z rzędu, po triumfach w Copa America w 2021 roku i w mundialu rok później. Finał zostanie rozegrany w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego w New Jersey.