Stany Zjednoczone odpadają z Copa America już po fazie grupowej

Stany Zjednoczone odpadają z Copa America już po fazie grupowejProfimedia
Gospodarze Copa America, Stany Zjednoczone, odpadli z turnieju już po fazie grupowej w poniedziałek po porażce 0:1 ze zwycięzcami grupy C, Urugwajem, co zapewniło im trzecie miejsce i pozwoliło Panamie awansować z drugiego miejsca.

Obrońca Mathias Olivera strzelił gola i zapewnił Urugwajowi zwycięstwo, które zapewniło im awans do ćwierćfinału jako zwycięzca grupy - wygrali trzy mecze pierwszej rundy Copa America po raz pierwszy od 1959 roku.

Dzięki zwycięstwu Panamy 3:1 z Boliwią zajęła ona drugie miejsce z sześcioma punktami.

„Gra na boisku była bardzo trudna” – powiedział pomocnik Urugwaju Manuel Ugarte. „Ale hej, kiedy musimy strzelić gola, zdobywamy gola; kiedy musimy grać, gramy. To trochę dostosowywanie się do meczów i momentów każdego meczu”.

Porażka zwiększyła presję na trenerze USA Greggu Berhalterze, a kibice skandowali: „Fire Gregg” w drugiej połowie i po ostatnim gwizdku.

„Wiemy, że stać nas na więcej, ale na tym turnieju tego nie pokazaliśmy” – powiedział dziennikarzom Berhalter. „To naprawdę takie proste. Przy wysokim poziomie rywalizacji w tym turnieju, powinniśmy byli spisać się lepiej”.

Potrzebując zwycięstwa, aby zapewnić sobie największe szanse na awans, Stany Zjednoczone rozpoczęły dobrze, ale w miarę upływu pierwszej połowy Urugwaj wkraczał w grę.

Mecz był przerywany serią przerw i fizycznych sprzeczek, a sędzia czasami miał problemy z utrzymaniem kontroli i podejmował wątpliwe decyzje.