Urugwaj rozgromił Boliwię i jest krok od awansu do ćwierćfinału Copa America

Darwin Nunez i Luis Suarez zadowoleni ze zwycięstwa
Darwin Nunez i Luis Suarez zadowoleni ze zwycięstwaAFP
Urugwaj rozgromił Boliwię 5:0 w czwartkowym spotkaniu grupy C w New Jersey, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale Copa America.

Facundo Pellistri strzelił gola otwierającego wynik w ósmej minucie, a Darwin Nunez podwyższył prowadzenie Urugwaju tuż po 20 minutach gry, kiedy to strzałem z lewej strony pokonał bramkarza Boliwii Guillermo Vizcarrę i zdobył bramkę w swoim siódmym kolejnym meczu na arenie międzynarodowej.

Maximiliano Araujo uderzył z bliskiej odległości w 77. minucie, a Federico Valverde trafił na 4:0 cztery minuty później. Rezerwowy Rodrigo Bentancur dokończył dzieło Urugwaju, strzelając piątego gola przy pierwszym kontakcie z piłką w 89. minucie.

W wieczór, w którym Nunez strzelił swojego 13. gola na arenie międzynarodowej, najlepszy strzelec wszechczasów Urugwaju Luis Suarez został wprowadzony jako zmiennik i natychmiast otrzymał opaskę kapitańską.

Urugwaj opadł z sił na początku drugiej połowy, ku frustracji menedżera Marcelo Bielsy, ale okazało się, że była to cisza przed burzą. Maximiliano Araujo dołożył trzecią bramkę po podaniu od Nicolasa de la Cruza, a Urugwaj strzelił jeszcze dwa gole w końcowych fragmentach spotkania.

Urugwaj pozostanie zwycięzcą grupy, jeśli nie poniesie porażki ze Stanami Zjednoczonymi w ostatnim meczu grupowym w poniedziałek. Nawet porażka w tym meczu prawdopodobnie pozwoli im przejść dalej dzięki lepszej różnicy bramek. Urugwaj ma bilans +7, USA +1, a Panama -1.