Wenezuela sensacyjnie kończy grupę z kompletem punktów w Copa America

Wenezuela sensacyjnie kończy grupę z kompletem punktów w Copa AmericaAFP
W niedzielę Wenezuela rozbiła Jamajkę 3:0 w Teksasie i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie B oraz ćwierćfinał Copa America z Kanadą.

Gole Eduarda Bello i Salomona Rondona na początku drugiej połowy, a następnie gol Erica Ramireza w końcówce zapewniły wenezuelskiej drużynie zwycięstwo.

Wenezuela zapewniła sobie już miejsce w 1/8 finału dzięki zwycięstwom nad Ekwadorem i Meksykiem i potrzebowała zaledwie punktu w meczu z już wyeliminowaną Jamajką, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce i uniknąć obrońcy tytułu Argentyny w następnej rundzie.

Tabela grupy Copa America
Tabela grupy Copa AmericaFlashscore

Najlepsza okazja dla Jamajki pojawiła się w 21. minucie, ale Renaldo Cephas niecelnie strzelił głową.

Mocna główka Bello wyprowadziła drużynę z Ameryki Południowej na prowadzenie w 49. minucie, a Rondon podwyższył prowadzenie siedem minut później po lekkim strzale obok bramkarza Jamajki Jahmaliego Waite'a.

Był to 43. gol Rondona w reprezentacyjnym meczu. Śrubuje on rekord jako najlepszy strzelec Wenezueli w historii.

Ramirez zdobył trzecią bramkę dla Wenezueli po kontrze w 85. minucie, strzelając prawą nogą pod atakującego Waite'a po podaniu w odpowiednim momencie Kervina Andrade'a.

Do Wenezueli w 1/8 turnieju dołączył wicemistrz grupy B Ekwador, który zakwalifikował się dzięki lepszej różnicy bramek po tym, jak w drugim meczu zremisował z Meksykiem 0:0, a obie drużyny miały po cztery punkty na koncie.