Wenezuela wygrała z grającym w osłabieniu Ekwadorem

Wenezuela wygrała z grającym w osłabieniu EkwadoremAFP
W drugiej połowie Wenezuela strzeliła dwa gole w ciągu 10 minut, dzięki czemu odrobiła straty i w sobotę podczas Copa America zwyciężyła 2:1 z Ekwadorem, co zapewniło jej zwycięski start w grupie B.

Ekwador grał przez większość meczu w 10-osobowym składzie po tym, jak jego kapitan Enner Valencia został wyrzucony z boiska w 22. minucie za wysoke kopnięcie, ale Jeremy Sarmiento trafił do siatki tuż przed przerwą i wyprowadził ich na prowadzenie.

Obydwa gole Wenezueli padły po bramkach zmienników. Jhonder Cadiz wyrównał w 64. minucie, a Eduard Bello trafił w 74. minucie, zwiększając szanse Wenezueli na awans do ćwierćfinału.

„Walczyliśmy do końca, mimo że bardzo wcześnie zabrakło nam ważnego zawodnika” – powiedział ekwadorski pomocnik Moises Caicedo. „Przegrana boli… (ale) musimy grać dalej, ponieważ przed nami dwa mecze. Mamy charakter, dzięki któremu możemy odwrócić tę sytuację i będziemy walczyć do końca".

Valencia został wyrzucony z boiska po kontakcie z twarzą Jose Martineza. Talizman Ekwadoru i najlepszy strzelec drużyny początkowo otrzymał żółtą kartkę za ten atak, ale kartka została zmieniona na czerwoną, gdy sędzia został wysłany do monitora przez asystenta wideo.

Valencia nie zagra w kolejnym meczu grupowym Ekwadoru z Jamajką, który odbędzie się w środę, z powodu czerwonej kartki.  Wenezuela zmierzy się z Meksykiem.