Liverpool pokonał West Ham w EFL Cup pięcioma bramkami. Debiut 16-latka w barwach Arsenalu

Raheem Sterling podwyższył wynik na 4-1 dla Arsenalu przeciwko Boltonowi.
Raheem Sterling podwyższył wynik na 4-1 dla Arsenalu przeciwko Boltonowi.Adrian Dennis / AFP
Bramkarz Jack Porter został najmłodszym piłkarzem w historii, który rozpoczął mecz w barwach Arsenalu. Golkiper zadebiutował w meczu trzeciej rundy EFL Cup przeciwko Boltonowi w wieku 16 lat i 72 dni. Do tej pory rekordzistą londyńskiego klubu był Cesc Fábregas, hiszpański pomocnik miał 16 lat i 177 dni w swoim debiucie przeciwko Rotherham w 2003 roku.

Arsenal - Bolton 5:1

Porter otrzymał szansę w bramce Arsenalu, gdyż numer jeden Davida Raya zmaga się z kontuzją mięśnia uda, i pomógł w zwycięstwie 5:1. Pokonać go zdołał jedynie Aaron Collins, który w 53. minucie zmniejszył deficyt na 1:3. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył 17-letni Ethan Nwaneri. Całe spotkanie w barwach Kanonierów rozegrał Jakub Kiwior.

Porter jest drugim najmłodszym zawodnikiem w historii Arsenalu, który trafił na listę strzelców. Rekord należy do właśnie do Nwaneriego, który wszedł na boisko jako rezerwowy w 2022 roku w wieku 15 lat i 181 dni.

Liveprool - West Ham 5:1

Trzecia runda Pucharu Ligi stała się finałem dla West Hamu, który uległ Liverpoolowi 1:5. Goście mogli cieszyć się z prowadzenia w 21. minucie po golu Jarelli Quansaha.

Diogo Jota szybko jednak wyrównał, a drugą bramkę zdobył tuż po przerwie. W końcówce jednego gola stzelił Mohamed Salah, a dublet zanotował Cody Gakpo. Od 76. minuty goście grali bez zawieszonego Edsona Álvareza. West Ham w ostatnich czterech meczach zanotował trzy wygrane i jeden remis.