Reprezentacja Polski U20 jak Estonia. Zawodnicy Stępińskiego otrzymali lekcję od AnglikówProfimedia
W meczu Elite League reprezentacja Polski do lat 20 uległa Anglii aż 1:5. Hat-trickiem popisał się Dane Scarlett, jedynego gola dla gospodarzy zdobył Jan Żuberek.

W meczu rozgrywanym na stadionie w Białymstoku od samego początku przeważała drużyna gości. Zawodnicy trenera Bena Futchera zepchęli biało-czerwonych pod pole karne, tworząc zagrożenie niemal z każdej strony boiska. W 3. minucie Oliwera Zycha mógł pokonać Przemysław Misiak, ale bramkarz w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę.

Zawodnicy Miłosza Stępińskiego próbowali nawiązać walkę i szukali swoich szans, ale tego dnia byli bezradni. Trudno było im utrzymać się przy futbolówce, nie potrafili przeciwstawić się pressingowi Synów Albionu. Często musieli uciekać się do fauli, dlatego w 24. minucie żółte kartki na koncie mieli już Aleksander Buksa i Bartłomiej Smolarczyk.

Mimo wszystko dość długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Pierwszy gol padł dopiero w 40. minucie, kiedy do bramki trafił Tim Iroegbunam z Aston Villi.

Druga odsłona rywalizacji rozpoczęła się identycznie, jak zakończyła pierwsza - od gola dla rywali. Tuż po wznowieniu gry golkipera Puszczy Niepołomice pokonał Dane Scarlett. Następnie zawodnik Tottenhamu skompletował hat-tricka, strzelając swoją trzecią bramkę z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką.

W 80. minucie gola na 1:4 strzelił Jan Żuberek, ale tuż przed zakończeniem spotkania rezultat na 5:1 ustalił obrońca Benjamin Nelson.

Tabela Elite League U20
Tabela Elite League U20Flashscore

Było to piąte spotkanie reprezentacji Polski do lat 20 w szóstej edycji Turnieju Ośmiu Narodów. Wcześniej nasi kadrowicze pokonali Portugalię 4:0, zremisowali 1:1 z Niemcami, przegrali 0:1 z Włochami i pokonali na wyjeździe Czechów 1:0.