Bielica bronił, a Kostorz strzelał - Polacy dali zwycięstwo NAC Breda

Elias Mar Omarsson przy piłce dla NAC
Elias Mar Omarsson przy piłce dla NACProfimedia
NAC Breda zanotowała drugie zwycięstwo w sezonie. Wygrana 1:0 nad Fortuną Sittard miała miejsce przy sporej dramaturgii - osłabieni gospodarze zdołali uzyskać prowadzenie na 5 minut przed końcem spotkania.

Beniaminek holenderskiej Eredivisie powoli wspina się w górę tabeli. Dziś Breda odniosła zwycięstwo pomimo straty jednego zawodnika na kwadrans przed końcem.

W odpowiedzi na czerwoną kartkę Carla Hoefkensa, trener NAC wpuścił na boisko Kacpra Kostorza, który pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry wykorzystał dośrodkowanie Dominika Janoska z rzutu rożnego i zapewnił Bredzie drugi, po zwycięstwie 2:1 nad Ajaxem 18 sierpnia, triumf w tym sezonie. Fortuna przegrała drugi mecz z rzędu po wygraniu dwóch pierwszych spotkań.

Dla Kacpra Kostorza to debiutanckie trafienie w barwach Bredy i pierwsze w karierze na poziomie Eredivisie. Za to nie pierwsze w Holandii, ponieważ w minionych rozgrywkach Eerste Divisie (druga liga) zaliczył 16 goli i 6 asyst jako zawodnik Den Bosch.

Spory udział w zabezpieczeniu kompletu punktów w sobotę miał także Daniel Bielica w bramce NAC, który trzykrotnie skutecznie interweniował.