Euro Flash: Bez goli w Lipsku, ten wynik potwierdza odpadnięcie Polski z Euro 2024

Euro Flash: Wszystko albo nic! Polacy powalczą o zwycięstwo z Austrią
Euro Flash: Wszystko albo nic! Polacy powalczą o zwycięstwo z AustriąAFP
Kolejny dzień Euro 2024 to dla polskich kibiców mecz naszej reprezentacji z Austrią. Polacy muszą wygrać, chcąc realnie myśleć o wyjściu z grupy do fazy pucharowej. Ewentualny remis pozwoli Polakom wciąż marzyć o 1/8 finału, a porażka niemal na pewno przekreśli ich wyjście z grupy.

22:57 Żadna bramka ostatecznie nie padła, mamy zatem pierwszy remis 0:0 na Euro. Dla Francuzów i Holendrów podział punktów może okazać się mało istotny w ostatecznym rozrachunku, za to dla Polski oznacza koniec choćby matematycznych szans na awans z trzeciego miejsca. Status pierwszej drużyny wyeliminowanej z mistrzostw to dodatkowy cios w ten smutny piątkowy wieczór. Cykl "otwarcia, o wszystko, o honor" niestety się powtarza.

Sytuacja w Grupie D po dwóch kolejkach
Sytuacja w Grupie D po dwóch kolejkachFlashscore

22:42 Zanim zakończy się mecz Holandii z Francją, zapraszamy do lektury pomeczowych wypowiedzi selekcjonera Michała Probierza. Ostrzeżenie: perspektywa kibiców i trenera może być znacząco inna.

22:27 Xavi Simons daje prowadzenie Holendrom?! Nie, ten gol z 69. minuty nie zostanie uznany. Dumfries był pomiędzy bramkarzem a piłką, a stał daleko na spalonym. Analiza VAR zakończona, bramki nie ma.

21:48 Przerwa w Lipsku, na razie Francja i Holandia skutecznie neutralizują się nawzajem.

Wskaźnik xG do przerwy raczej nie imponuje
Wskaźnik xG do przerwy raczej nie imponujeFlashscore

21:06 Jeremie Frimpong już w pierwszej minucie był bliski zdobycia bramki dla Holandii, piłkę trącił jednak Theo Hernandez i wyszła poza boisko. Po drugiej stronie boiska zagrożenie wprowadził Antoine Griezmann w czwartej minucie, ale Verbruggen wybronił z dużym wysiłkiem. Holendrzy i Francuzi zaczęli efektownie!

20:45 Dla nas to był mecz o wszystko, ale dla reszty świata była to tylko przystawka. Danie główne zostanie podane do stołu już za kwadrans w Lipsku. Czas na wielki pojedynek Holandia - Francja! Oto zgłoszone składy:

Składy i ustawienia zgłoszone na mecz Holandia - Francja
Składy i ustawienia zgłoszone na mecz Holandia - FrancjaFlashscore

20:35 Ku pokrzepieniu serc czy ku poprawie nastroju w ten smutny piątek? Jeśli Francja wygra z Holandią, a my ogramy Francję co najmniej dwiema bramkami, bilans powinien pozwolić na awans.

20:22 Liczby nie kłamią, nawet jeśli nie mówią całej prawdy. Jednoznacznie mówią zaś, że Austriacy byli po prostu lepsi, na co Biało-Czerwoni sposobu nie znaleźli.

Liczby meczu Polska - Austria
Liczby meczu Polska - AustriaFlashscore

19:57 Koniec - nie tylko meczu, ale i realnych szans na sukces podczas Euro 2024. W drugiej połowie Austriacy wypunktowali wszystkie słabości Biało-Czerwonych.

Oceny zawodników podstawowych składów Polski i Austrii
Oceny zawodników podstawowych składów Polski i AustriiFlashscore

19:38 Marko Arnautović wykorzystał rzut karny na 3:1, Szczęsny ruszył w przeciwnym kierunku.

19:37 Sabitzer urwał się obrońcy z piłką, Szczęsny próbował go zatrzymać i sędzia wskazał na wapno! Powtórka pokazała, że Austriak wymusił gwizdek, ale VAR nie zainterweniował.

19:33 Kamil Grosicki ma wzmocnić polski atak w finałowym kwadransie, do zdobycia są przecież dwa gole - remis 2:2 to za mało.

19:26 Akcja lewą stroną, dogranie do Baumgartnera w środku, a ten doskonale ograł Polaków na 2:1! Nie przejął się asekuracją obrońców, którzy ruszyli do niego późno. Wychodzący w kierunku bliższego rogu Szczęsny nie miał szans obronić tego uderzenia.

19:19 Schodzą Adam Buksa i Krzysztof Piątek, za nich na boisku Robert Lewandowski i Karol Świderski.

19:09 My wróciliśmy do oglądania meczu, tymczasem mamy zmiany. Jakub Moder zastąpił Jakuba Piotrowskiego, w ekipie Austrii Patrick Wimmer wszedł za Grillitscha. Robert Lewandowski zaczął się rozgrzewać...

18:48 Przerwa. Ostatnim poważnym akcentem pierwszej połowy było poteżne uderzenie Zielińskiego bezpośrednio z rzutu wolnego. Pentz wybił po efektownej paradzie, a z rzutu rożnego nie udało się stworzyć zagrożenia.

18:32 PIĄTEK! To on ostatni strzelił Austriakom w 2019, to on też otwiera polski bilans w piątek. W 30. minucie lis pola karnego z golem! Pierwszy strzał Jana Bednarka Austriacy zablokowali, ale dobitka napastnika Basaksehiru była zbyt dobra.

18:11 Niestety, znana z mocnych wejść Austria objęła prowadzenie już w 9. minucie. Głową uderzał Gernot Trauner. Ta sytuacja niewątpliwie obciąża polską defensywę, zbyt wiele błędów Polaków w nerwowych pierwszych minutach.

18:00 To już! Mecz o realizację marzeń zaczyna się przy ogromnym wsparciu trybun. Olympiastadion dziś ma tylko dwie barwy, ale zwycięzca musi być jeden, remis de facto eliminuje obie drużyny. Czas na relację z meczu Polska – Austria!

17:01 Robert Lewandowski nie rozpocznie meczu z Austrią na boisku. Wieloletni kapitan reprezentacji może wejść z ławki, wyjściowym duetem ofensywnym są Adam Buksa i Krzysztof Piątek. W porównaniu do składu z Holandią zabrakło Bartosza Salamona, Tarasa Romanczuka i Sebastiana Szymańskiego.

16:58 W pierwszym dzisiejszym meczu Ukraina pokonuje Słowację 2:1, mimo że gracze Sierhija Rebrowa przgrywali po pierwszej połowie 0:1. Odwrócili jednak losy meczu i wracają do gry w grupie E. Teraz czas na emocje z udziałem reprezentacji Polski!

Statystyki meczu Słowacja - Ukraina
Statystyki meczu Słowacja - UkrainaOpta by StatsPerform

16:38 Wejście smoka Romana Jaremczuka, który 13 minut po wejściu na murawę wpisuje się na listę strzelców i wyprowadza Ukrainę na prowadzenie 2:1! Ależ emocje mamy w meczach grupy E.

16:13 Mamy remis w Dusseldorfie. Mykoła Szaparenko wykorzystuje podanie od Oleksandra Zinczenki i prezycyjnie uderza z jedenastu metrów blisko słupka. Wciąż trwa walka o trzy punkty między Słowacją i Ukrainą!

15:54 Gianluigi Buffon nie szukał wymówek po porażce reprezentacji Włoch z Hiszpanią. "Myśleliśmy, że osiągnęliśmy już pewien poziom i prawdopodobnie otrzymaliśmy odpowiedź, której się nie spodziewaliśmy" - powiedział były golkiper.

15:33 Włoski sędzia Daniele Orsato poprowadzi niedzielny "finał" fazy grupowej pomiędzy Niemcami a Szwajcarią. Informacja została już oficjalnie potwierdzona przez UEFA.

15:30 Słowacja prowadzi z Ukrainą, a Berlin w tym czasie zapełnia się bielą i czerwienią. Bezprecedensowy najazd Polaków na niemiecką stolicę zaowocował gorącą i wesołą atmosferą na ulicach. Na trybunach Olympiastadionu Biało-Czerwoni nie tylko będą mieć przewagę liczebną, ale też planują skoordynowany doping, prowadzony przez te same osoby, które zadbały o atmosferę podczas barażu w Cardiff.

15:19 Słowacy znowu to robią! Po tym jak wygrali z Belgią, teraz wychodzą na prowadzenie w starciu z Ukrainą, która już od kilku minut była w głębokiej defensywie, a jej bramkarz miał pełne ręce roboty. Wreszcie dośrodkowanie Lukasa Haraslina dotarło na głowę Ivana Schranza i zawodnik Slavii ma już da gole na tym turnieju.

14:30 Są już składy na pierwszy dzisiejszy mecz na Mistrzostwach Europy. Przed meczem Polaków w grupie E o cenne punkty powalczą Słowacy z Ukraińcami. Ci pierwsi są w komfortowej sytuacji po niespodziewanym zwycięstwie z Belgią, ci drudzy z kolei muszą szukać punktów po zaskakującej porażce z Rumunią. Selekcjoner Ukraińców zdecydował się między innymi na zmianę w bramce - Andrija Łunina zastąpi Anatolij Trubin.

Składy na mecz Słowacja - Ukraina
Składy na mecz Słowacja - UkrainaFlashscore

14:20 Duński pomocnik i MVP spotkania Pierre-Emile Hojbjerg podziękował tysiącom kibiców, którzy przyszli oglądać, jak jego drużyna remisuje z Anglią 1:1 w czwartkowym meczu grupy C. "Jako zawodnik to zauważasz. Muszę powiedzieć, że czuliśmy się, jakbyśmy grali u siebie" - powiedział Hojbjerg. Remis daje Danii drugie miejsce w grupie C, podczas gdy Anglia jest na szczycie ze względu na remis 1:1 Słowenii z Serbią.

14:00 Saga wokół Kyliana Mbappe nie zaprząta głowy holenderskiego trenera Ronalda Koemana, który skupia się na tym, aby jego drużyna pozostała skoncentrowana przez pełne 90 minut piątkowego meczu grupy D Euro 2024 z Francją. "Francja jest silną drużyną, nawet jeśli on nie zagra. Musimy być w pełni skupieni" - powiedział holenderski trener dziennikarzom w czwartek.

13:00 Serwis Łączy nas Piłka przygotował ostatni już meldunek przed meczem Polska – Austria. Piłkarze właśnie powinni zasiadać do obiadu (dzień meczowy bez informacji o posiłku byłby stracony!), a później ostatnia odprawa.

12:45 Bilans meczów Polaków z Austriakami jest w ostatnich latach bardzo dobry. W oficjalnych rozgrywkach UEFA/FIFA nigdy jeszcze nie przegraliśmy z Alpejczykami, ale dziś trzeba będzie wznieść się na wyżyny, by w 11. meczu obu drużyn odnieść szóste zwycięstwo i bilans dodatkowo wyśrubować.

Pięć ostatnich meczów z Austrią bez porażki
Pięć ostatnich meczów z Austrią bez porażkiFlashscore

11:45 "Mecz o wszystko" dotychczas poprzedzał "mecz o honor" i wyjazd z imprezy. Czas, by klątwa meczu o wszystko została przełamana!

11:30 Analitycy zdecydowanie wskazują na wyższe prawdopodobieństwo zwycięstwa Austriaków w piątkowym meczu o wszystko. Serce podpowiada co innego i pozostaje trzymać kciuki, by miało rację.

Prawdopodobieństwo wygranej obu zespołów wg analityków
Prawdopodobieństwo wygranej obu zespołów wg analitykówFlashscore

09:35 Polscy kibice są już w Berlinie i wczoraj wieczorem zameldowali się przed hotelem, w którym zatrzymała się reprezentacja Polski. Fani dodali kadrowiczom wsparcia przed meczem, a z okiem hotelu pokazali się wówczas Tymoteusz Puchacz czy Wojciech Szczęsny. Dzisiaj kibice znad Wisły organizują w godzinach południowych zbiórkę w centrum Berlina, by zrobić przemarasz w kierunku stadionu, na którym od godziny 18 będziemy rywalizować z Austrią. Spotkanie możecie oczywiście śledzić we Flashscore!