Euro Flash: Chorwacja traci punkty, Niemcy w fazie pucharowej. Remis w Kolonii

Luka Modric wraz z kolegami z drużyny muszą pokonać Albanię
Luka Modric wraz z kolegami z drużyny muszą pokonać AlbanięAFP
Na środę przypada szósty dzień Euro 2024, który rozpocznie drugą kolejkę zmagań w fazie grupowej. Po jednodniowej przerwie wracamy ze schematem trzech meczów w ciągu dnia.

22:58 Szwajcaria remisuje 1:1 ze Szkocją w meczu grupy A w Kolonii. Szkoci objęli prowadzenie w 13. minucie dzięki bramce Scotta McTominaya, a pięknym strzałem jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Xherdan Shaqiri. Pomocnik Cihago Fire strzelał gole w każdym turnieju finałowym od mistrzostw Świata w 2014 r. Czytaj więcej.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

22:35 Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) ukarała federacje albańską i serbską grzywnami w wysokości 10 000 euro za nacjonalistyczne transparenty wywieszone przez ich kibiców podczas meczów mistrzostw Europy w Niemczech. UEFA ukarała obie federacje za "nadawanie prowokacyjnych wiadomości, które nie są odpowiednie dla wydarzeń sportowych". Według UEFA federacje są odpowiedzialne za zachowanie swoich kibiców na stadionach.

20:45 Przed nami ostatnie środowe starcie, czyli spotkanie Szkocji ze Szwajcarią. Drużyna z Wysp Brytyjskich po porażce z gospodarzami turnieju jest pod ścianą, z kolei zespół Helwetów będzie chciał podtrzymać zwycięską passę. Szykuje się kolejny hit pełen emocji do samego końca.

Wyjściowe składy obu drużyn
Wyjściowe składy obu drużynFlashscore

19:57 Niemcy jako pierwsi zakwalifikowali się do fazy pucharowej mistrzostw Europy. İlkay Gündoğan zdobył bramkę w drugiej połowie meczu z Węgrami, aby przypieczętować udział swojej drużyny w kolejnym etapie mistrzostw. Więcej o meczu z Węgrami tutaj.

19:33 Mbappé opuścił początek środowej sesji treningowej, ale później dołączył do kolegów z drużyny przed meczem z Holandią. 25-letni napastnik doznał złamania nosa w wygranym 1:0 meczu otwarcia z Austrią w grupie D. Według AP, kapitan Les Bleus jest gotowy podjąć ryzyko i kontynuować grę na mistrzostwach kontynentu.

17:18 Przed nami starcie gospodarzy turnieju z Węgrami. Faworytem spotkania są oczywiście Niemcy, ale doświadczyliśmy już kilku niespodzianek na tym turnieju. Czy goście sprawią kolejną?

16:57 Co za mecz, co za zwroty akcji! Początkowo Chorwacja zdołała odwrócić losy meczu, zdobywając dwa gole w dwie minuty, ale w samej końcówce bramkę na 2:2 zanotował Klaus Gjasula.

15:50 Albania zaskakująco prowadzi 1:0 w połowie meczu z Chorwacją. Jedyną bramkę zdobył Qazim Laçi, pomocnik praskiej Sparty. W 11. minucie wykorzystał dośrodkowanie Jasira Asaniego i głową pokonał Dominika Livakovicia.

14:35 Luke Shaw wciąż zmaga się z kontuzją. Angielski obrońca trenuje tylko indywidualnie i prawdopodobnie nie będzie dostępny na mecz z Danią.

14:15 Po raz pierwszy w historii pierwsze 31 bramek (nie licząc goli samobójczych) w dużym turnieju międzynarodowym (EURO + MŚ) zostało strzelonych przez 31 różnych strzelców.

13:34 Na chwilę odrywamy się od Euro, gdyż dzisiaj polskie drużyny poznały swoich (potencjalnych) rywali w europejskich pucharach. Tutaj więcej informacji o przeciwnikach Jagiellonii, a tu o starciach Wisły Kraków.

12:23 "Pokazaliśmy serce, ale także wielką dyscyplinę. Kontrolowaliśmy grę i nie pozwoliliśmy Czechom wykorzystać zdobytej bramki, to najważniejsze" - powiedział Roberto Martínez po starciu z Czechami.

11:19 Cristiano Ronaldo bierze udział w swoich szóstych mistrzostwach Europy i, co nie jest zaskoczeniem, rozegrał najwięcej meczów na Euro. Wczoraj zaliczył swój 26. występ, na drugim miejscu jest obrońca Pepe (20), a na trzecim inny Portugalczyk, João Moutinho (19). Dopiero po nim plasują się gracze z innych krajów, a czwarte miejsce dzielą Bastian Schweinsteiger i Leonardo Bonucci (obaj po 18), którzy wśród aktywnych graczy w tym roku mogą zostać wyprzedzeni przez Manuela Neuera i Thomasa Müllera (obaj po 16).

11:03 Kylian Mbappé ostatecznie przejdzie operację złamanego nosa. Francuski napastnik doznał urazu w poniedziałkowym meczu z Austrią, a zabieg zostanie wykonany po mistrzostwach Europy.

09:32 Już w pierwszej kolejce fazy grupowej Euro 2024 padło kilka historycznych rekordów. Na murawie zobaczyliśmy m.in. najmłodszego i najstarszego zawodnika w głównym turnieju mistrzostw Europy oraz oglądaliśmy najszybszego gola.

08:52 Dziś czekają nas trzy pojedynki, które zapowiadają się bardzo ciekawie. Chorwaci muszą pokonać Albańczyków, żeby poprawić bilans po bolesnej porażce z Hiszpanami, ale rywale Polaków z kwalifikacji nie oddadzą punktów "za darmo", co potwierdzili w pojedynku z Włochami. Następnie Niemcy postarają się potwierdzić rewelacyjną formę z meczu otwarcia, a wieczorem "o życie" zagrają Szkoci, którzy w przypadku porażki ze Szwajcarami będą mieli już tylko iluzoryczne szanse na awans do 1/8.