Euro Flash: Fantastyczny gol Bellinghama ratuje Anglię, Hiszpanie zgodnie z planem

Euro Flash: Fantastyczny gol Bellinghama ratuje Anglię, Hiszpania gra z Gruzją
Euro Flash: Fantastyczny gol Bellinghama ratuje Anglię, Hiszpania gra z GruzjąProfimedia
Z turnieju odpadli mistrzowie, ale awansowali gospodarze - tak w skrócie wyglądał pierwszy dzień fazy 1/8 finału. W kolejnych pucharowych bataliach Słowacy byli bliscy sprawienia niespodzianki z Anglią, a w drugim meczu Hiszpanie pewnie pokonali Gruzję. Zapraszamy do śledzenia najważniejszych wydarzeń mistrzostw w Euro Flash, nie tylko oczami danych.

23:51 Lamine Yamal w wieku 16 lat i 353 dni został najmłodszym zawodnikiem, który wystąpił w meczu pucharowym Euro. Prześcignął tym samym rekord Bellinghama (18 lat i cztery dni). Co więcej, utalentowany junior z Barcelony stał się dopiero drugim zawodnikiem poniżej 18. roku życia w fazie pucharowej dużego turnieju po 17-letnim Pele na mistrzostwach świata w Szwecji w 1958 roku.

23:31 Hiszpania oddała 35 strzałów na bramkę Gruzinów, co jest jej najlepszym wynikiem na mistrzostwach Europy lub mistrzostwach świata od 1980 roku.

22:57 Gruzja nie sprawiła kolejnej sensacji, Hiszpania zamieniła końcówkę meczu w jednostronne show i po wygranej 4:1 może cieszyć się z awansu do ćwierćfinału. Dla wielu kibiców będzie to przedwczesny finał, gdyż w piątek 5 lipca La Roja zmierzy się z Niemcami. Więcej informacji można znaleźć w artykule.

20:38 W pierwszej dogrywce turnieju lepsi okazali się Anglicy. Podopieczni Garetha Southgate'a zdobyli gole pod koniec drugiej połowy i na początku dogrywki. Więcej o emocjonującym starciu tutaj.

19:55 Słowacja prowadziła 1:0, ale straciła wyrównującego gola w 95. minucie po golu Jude'a Bellinghama, który wykonał spektakularne nożyce w polu karnym. Trwa dogrywka i zacięta walka o ćwierćfinał.

16:39 Policja aresztowała kibica, który wspiął się pod dach stadionu w Dortmundzie podczas meczu Niemcy-Dania w sobotni wieczór. 21-latek powiedział, że chciał zrobić zdjęcia i nie zagrażał bezpieczeństwu otoczenia. Prowadzone jest dochodzenie w sprawie wtargnięcia na stadion, a sprawą zajmuje się również UEFA.

15:41 Antonio Rüdiger z dużym samozaparciem zakończył sobotni mecz z Danią (2:0). Niemiecki obrońca ma problem z mięśniem uda i po meczu utykał, więc w najbliższych godzinach będzie miał luźniejszy grafik.

14:29 Niemcy zdobyli już 10 bramek na Euro i są najskuteczniejszą drużyną turnieju. Co więcej, podopieczni Juliana Nagelsmanna zrównali się już z najlepszymi wynikami punktowymi Die Mannschaft w historii mistrzostw kontynentu (1996, 2008 i 2012).

13:47 Gernot Trauner opuści mecz 1/8 finału mistrzostw Europy przeciwko Turcji, ponieważ austriacki obrońca nie będzie w stanie wyleczyć kontuzji mięśnia. Doznał jej w drugim meczu grupowym z Polską (3:1), w którym strzelił pierwszą bramkę spotkania.

13:34 Ibrahima Konaté powrócił do treningów reprezentacji Francji. Obrońca Liverpoolu czuje się dobrze po kontuzji, która spowodowała, że nie grał w sobotę i powinien być dostępny na poniedziałkowe starcie z Belgią.

12:55 Anglia spróbuje wykorzystać swój doskonały bilans przeciwko Słowacji. Synowie Albionu wygrali pięć z sześciu meczów z tym rywalem i jeden zremisowali. Z pewnością liczą przy tym na Harry'ego Kane'a, który strzelił sześć goli w ostatnich sześciu meczach pucharowych na dużych turniejach.

12:06 "Odpowiedzialność spoczywa na mnie. Zawiedliśmy przeze mnie i mój wybór drużyny, to nie wina zawodników" - powiedział Spalletti po odpadnięciu Włoch z Mistrzostw Europy. "Trzymaliśmy ich w napięciu i wywieraliśmy na nich presję. Nie chodzi tylko o to, że wygraliśmy, ale o to, jak wygraliśmy" - mówił z kolei selekcjoner Szwajcarii Murat Yakin.

11:14 Dwa pierwsze starcia 1/8 finału zaoferowały cztery gole i identyczne wyniki 2:0. Najładniejsze trafienie zaliczył szwajcarski piłkarz Ruben Vargas, który tuż po zmianie stron przypieczętował wyeliminowanie obrońców tytułu z Włoch.

11:09 Przerwanie meczu, burza i ulewa nie zniechęciły duńskich kibiców w Dortmundzie do zaciętej rywalizacji na trybunach z publicznością gospodarzy. Dwóch śmiałków wskoczyło nawet pod wodospad, który zaczął spadać z dachu westfalskiego stadionu.

11:05 Z kolei Hiszpania o awans do ćwierćfinału zmierzy się z Gruzją. La Roja, która jako jedyna z 24 drużyn nie straciła punktu i bramki w grupie, również jest zdecydowanym faworytem. Drużyna z Kaukazu jest największą niespodzianką turnieju, niespodziewanie awansując z grupy.

11:03 Aktualni wicemistrzowie Europy, Anglia, zmierzą się w fazie pucharowej Euro ze Słowacją. Synowie Albionu są zdecydowanymi faworytami, ale nie przekonali jeszcze na mistrzostwach w Niemczech. Słowacy po raz trzeci spróbują przebić się do najlepszej ósemki na dużym turnieju.