Euro Flash: Turcy imponowali, ale przegrali. Holandia pokazała charakter, co pokaże Anglii?

Euro Flash: Kto uzupełni stawkę półfinalistów Euro? Będziemy mieć niespodzianki?AFP
Po wczorajszych hitach w ćwierćfinałach Euro, wkraczamy do tej mniej ekskluzywnej części turniejowej drabinki. Znajdują się w nich piekielnie nudzący swoim stylem gry Anglicy, zaskakujący Szwajcarzy, zawsze groźni Holendrzy i sensacyjni Turcy. Kto wykorzysta swoją szansę i dostanie się do najlepszej czwórki turnieju?

23:40 Po wyjątkowo emocjonującym ostatnim ćwierćfinale zapraszamy do głosowania: kto z czwórki półfinalistów wzniesie 14 lipca trofeum i otrzyma miano mistrzów Europy?

23:15 Znamy już pary półfinalistów Euro 2024: Hiszpania - Francja we wtorek, Holandia - Anglia w środę. Oba mecze o 21:00!

Drabinka Euro 2024 już prawie wypełniona, zostały dwa miejsca do ustalenia, a później wielki finał!Flashscore

23:02 Pomimo fascynującej walki do ostatnich sekund Holandia odpada. Mecze z jej udziałem były ucztą w tej edycji mistrzostw Europy, ale być może jesteśmy właśnie świadkami formowania się nowej, wielkiej Holandii. Powrót Oranje do meczu również zasługuje na uznanie. I, jak na złość, tylko w tym meczu zabrakło dogrywki...

Liczby meczu Holandia - Turcja
Liczby meczu Holandia - TurcjaOpta by Stats Perform

22:34 Co za powrót! Uskrzydleni Holendrzy objęli prowadzenie, choć jeszcze kilka minut temu przegrywali. Strzelcem gola Cody Gakpo.

22:29 Udało się! Oranje dopiero po 70 minutach zdołali pokonać Gunoka. Strzelcem nikt z napastników, a rosły De Vrij, który wyskoczył z drugiej linii do wrzutki Depaya i niską główką z kozłem pokonał bramkarza Turków.

21:48 Bramka pomogła podnieść temperaturę meczu, ale po oglądaniu Anglików spotkanie Holandii z Turcją jest po prostu miłe dla oka. A bliżej rywalizacji z Anglią na boisku są obecnie Turcy. Jak będzie po przerwie? Najszybszą relację na żywo zapewnia Flashscore!

Wskaźnik xG po 45 minutach meczu Holandia - Turcja
Wskaźnik xG po 45 minutach meczu Holandia - TurcjaFlashscore

21:35 Nie ma Demirala w składzie Turcji? To nic, Akaydin daje prowadzenie Turkom w 35. minucie!

20:48 Przez większość czasu oglądaliśmy mecz nudny do bólu, który zdawał się męczyć wszystkich. Ale po ponad 120 minutach Anglicy wciąż mieli dość czasu na świętowanie! W konkursie jedenastek wykorzystali wszystkie swoje szanse i jeden wybroniony przez Pickforda strzał dał im awans do półfinału.

Liczby meczu Anglia - Szwajcaria
Liczby meczu Anglia - SzwajcariaOpta by Stats Perform

20:28 Dogrywka dała kilka ciekawych sytuacji, nie dała za to kolejnej bramki dla którejkolwiek z drużyn. Czekają nas kolejne rzuty karne podczas tego Euro 2024.

20:15 Ponieważ obie drużyny w pierwszym sobotnim ćwierćfinale są chwilowo mało zainteresowane efektowną grą, oto prawdopodobieństwo zwycięstwa Holandii i Turcji w ich nadchodzącym o 21:00 meczu.

Prawdopodobieństwo zwycięstwa Holandii i Turcji w drugim sobotnim meczu na Euro 2024Flashscore

19:50 Mieliśmy kwadrans ciekawej gry w pierwszych 90 minutach, teraz czekają nas dwa kolejne kwadranse dogrywki. Jakie będą?

19:36 Worek z bramkami się rozwiązał! Bukayo Saka wyrównał uderzeniem z dystansu, które od słupka weszło do bramki Sommera.

19:31 Jeden z najbardziej bolesnych impasów tego Euro w końcu przełamany! Breel Embolo daje prowadzenie Szwajcarom, dopychając piłkę z bliska za linię. Posyłał ją z prawego skrzydła Ndoye.

18:49 Nie do końca było z czego liczyć, tak wygląda wskaźnik goli oczekiwanych po pierwszej połowie meczu Anglia - Szwajcaria.

Wskaźnik xG po 45 minutach meczu Anglia - Szwajcaria
Wskaźnik xG po 45 minutach meczu Anglia - SzwajcariaFlashscore

18:01 Statystyki wskazują, że Anglicy są zdecydowanymi faworytami. Szwajcarzy mogą jednak powiedzieć, że mistrzów Europy odprawili, to i z wicemistrzami sobie poradzą. Gramy w Dusseldorfie!

Prawdopodobieństwo wygranej Anglii i Szwajcarii
Prawdopodobieństwo wygranej Anglii i SzwajcariiFlashscore

17:30 Już za pół godziny Anglia i Szwajcaria rozpoczną batalię o ćwierćfinał Euro 2024. Patrząc na wyniki ostatnich wzajemnych pojedynków, trudno szukać podstaw do optymizmu dla Helwetów. Tyle że w Niemczech prezentują się - jak dotąd - bardzo dobrze, podczas gdy Trzy Lwy nie dorastają do oczekiwań.

Ostatnie mecze między Anglią i Szwajcarią
Ostatnie mecze między Anglią i SzwajcariąFlashscore

16:19 Przeprosiny Kroosa mają swoją wagę, ale dla Hiszpanii znacznie ważniejsza jest informacja sztabu medycznego: Pedri nie zagra do końca mistrzostw, wypada z gry na około miesiąc. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że wykluczono poważniejszy uraz.

16:15 Niemcy co prawda już odpadli, ale wciąż jest o nich głośno. Dzisiaj na konferencji prasowej pojawił się Julian Nagelsmann, który mówił ze wzruszeniem i ze łzami w oczach o odpadnięciu drużyny narodowej z turnieju. Zapewnił jednak, że w jego kadrze nie będzie potrzebna żadna rewolucja, a co najwyżej pojedynczy zawodnicy pójdą w ślady Toniego Kroosa i zakończą reprezentacyjne kariery.

15:25 Toni Kroos podzielił się refleksjami po pożegnaniu z reprezentacją narodową. Zawodnik wyraził wdzięczność, nadzieję i poprosił o dwie rzeczy. Kibiców o dalsze wspieranie Niemiec, zwłaszcza w trudnym momencie. A Pedriego o wybaczenie za kontuzję, do której nie chciał doprowadzić.

14:46 Cristiano Ronaldo bardziej przeszkadzał niż pomagał reprezentacji Portugalii? Gwiazda Al-Nassr przerwała swoją serię wielkich turniejów z golem, a do tego Ronaldo pierwszy raz nie trafił na Euro. Mimo to Roberto Martinez uporczywie na niego stawiał i nie zdejmował go z boiska, a grał on nawet w spotkaniu z Gruzją, gdy prawie cały pierwszy skład odpoczywał.

12:15 Kto okaże się dziś lepszy - Murat Yakin czy Gareth Southgate? Do tej pory Anglicy mimo że wygrywają, to jednak strasznie zawodzą, biorąc pod uwagę potencjał ich kadry. Szwajcarzy z kolei zaskakują, a ich szkoleniowiec podejmuje same dobre decyzje kadrowe. Jak będzie dzisiaj? Sprawdźcie analizę poczynań obu menedżerów

10:25 Po tym jak do półfinału mistrzostw Europy awansowali Hiszpanie i Francuzi, dzisiaj poznamy kolejnych dwóch uczestników tej fazy turnieju. Plan na dzisiejsze mecze Euro przedstawia się następująco:

18:00 Anglia - Szwajcaria

21:00 Holandia - Turcja