Euro Flash: Yamal znów strzela Francji i zostaje najmłodszym zdobywcą gola w historii

Euro Flash: Yamal ma wspaniałe wspomnienia z Francji. Zbliża się koniec jednej seriiProfimedia
Piłkarskie Euro pędzi do ostatniego zakrętu przed metą – w programie Mistrzostw Europy pierwszy pojedynek półfinałowy. Śledź najważniejsze wydarzenia z turnieju w Euro Flash.

23:57 Wtorkowym zwycięstwem Hiszpanie przeszli do historii mistrzostw Europy, ponieważ żadna inna drużyna w przeszłości nie odniosła sześciu zwycięstw w jednym turnieju.

23:11 Dani Olmo, autor zwycięskiej bramki w półfinale, jest nowym liderem tabeli strzelców. Podobnie jak Geroges Mikautadze, Ivan Schranz, Cody Gakpo i Jamal Musiala, ma na koncie trzy gole, ale w porównaniu z nimi ma jednak więcej asyst – konkretnie dwie.

22:58 Koniec meczu w Monachium - Hiszpanie świętują awans do finału po zwycięstwie 2:1! Po 12 latach znów zagrają o złoto, ich przeciwnikami będzie Holandia lub Anglia.

Więcej w artykule.

21:51 Yamal najmłodszym zdobywcą gola w historii! Hiszpan, który zdobył bramkę w 21. minucie półfinałowego meczu z Francją, został najmłodszym strzelcem gola w historii piłkarskich mistrzostw Europy. We wtorek miał 16 lat i 362 dni, w sobotę skończy 17 lat.

Dotychczasowym rekordzistą był Szwajcar Johan Vonlanthen, który wpisał się na listę strzelców w Euro 2004 w wieku 18 lat i 141 dni.

Po trafieniu Lamala w Monachium było 1:1. Niedługo później Hiszpania objęła prowadzenie po samobójczym golu Jules'a Kounde.

17:01 "Mbappe nie powinien grać, a Dembele to wstyd" - były obrońca reprezentacji Francji i mistrz świata Frank Leboeuf nie gryzie się w język. Co jeszcze miał do powiedzenia na temat obecnej kadry Les Bleus?

14:37 Kiedy wtorkowi półfinaliści spotkali się na Euro 2000, francuski pomocnik Zinedine Zidane zaliczył świetny występ.

14:04 Luis de la Fuente, trener reprezentacji Hiszpanii, z zadowoleniem przyjąłby zniesienie dogrywki w ćwierćfinałach mistrzostw Europy. Jego podopieczni pokonali u siebie Niemcy 2:1 w piątkowym ćwierćfinałowym starciu turnieju, a bramka Mikela Merino padła pod sam koniec dogrywki. Powiedział, że hiszpańscy piłkarze byliby bardziej wypoczęci przed półfinałowym starciem z Francją, gdyby nie musieli grać w dodatkowym czasie gry w piątek.

"Być może na mistrzostwach Europy dogrywki w pierwszych dwóch rundach pucharowych mogłyby zostać zniesione. Pomogłoby to piłkarzom z powodu napiętego harmonogramu, byliby znacznie bardziej wypoczęci" - powiedział de la Fuente, według DPA.

13:18 Szanse Szymona Marciniaka na finał Euro 2024 znów wzrosły! Więcej w artykule.

12:01 Pierwszego finalistę mistrzostw Europy wyłoni wtorkowy mecz Hiszpanii z Francją. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego dzięki dobrym występom na turnieju na papierze jest nieznacznym faworytem, z kolei drużyna Deschampsa wciąż czeka na bramkę z gry na turnieju. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:00 w Monachium, a w niedzielnym finale w Berlinie zwycięzca zmierzy się z wygranym starcia pomiędzy Anglią i Holandią.

Zapowiedź meczu Hiszpania - Francja

11:17 Niesamowita seria dobiegnie końca we wtorkowy wieczór. Hiszpański pomocnik Rodri nie przegrał w La Roja od 465 dni, podczas gdy N'Golo Kanté był niepokonany w barwach Les Bleus od 20 kolejnych meczów na wielkich turniejach (mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata).

11:15 Lamine Yamal, prawdopodobnie najchętniej oglądany zawodnik obecnego Euro, ma wspaniałe wspomnienia z Francji. 16-letni megatalent strzelił niesamowitą bramkę do siatki Les Bleus podczas zeszłorocznego półfinału mistrzostw Europy U17. Teraz, po ponad roku, ponownie zmierzy się z piłkarzami z kraju galijskich kogutów na tym samym etapie seniorskiego turnieju. Czy odważy się na podobną akcję?