Hojbjerg dziękuje duńskim kibicom po remisie z Anglią: "Czuliśmy się jak u siebie"

Hojbjerg został uznany zawodnikiem meczu
Hojbjerg został uznany zawodnikiem meczuReuters
Duński pomocnik i MVP spotkania Pierre-Emile Hojbjerg podziękował tysiącom kibiców, którzy przyszli oglądać, jak jego drużyna remisuje z Anglią 1:1 w czwartkowym meczu grupy C.

"Jako zawodnik to zauważasz. Muszę powiedzieć, że czuliśmy się, jakbyśmy grali u siebie" - powiedział Hojbjerg. Remis daje Danii drugie miejsce w grupie C, podczas gdy Anglia jest na szczycie ze względu na remis 1:1 Słowenii z Serbią.

"Nie mogę powiedzieć, że jesteśmy rozczarowani, ponieważ zagraliśmy dobrze" - powiedział trener reprezentacji Danii Kasper Hjulmand, który dodał, że czuli się bardziej rozczarowani po remisie ze Słowenią. "Dzisiaj pokazaliśmy jak naprawdę gramy, z ogniem. Czułem, że możemy wygrać".

Anglia objęła prowadzenie w 18. minucie za sprawą Harry'ego Kane'a, ale Duńczycy wykorzystali niechlujną grę Anglii w 34. minucie, kiedy Morten Hjulmand trafił do siatki. Następnie Dania mądrze się broniła, pozbawiając drużynę Garetha Southgate'a szansy na zostanie pierwszą angielską drużyną, która wygrała swoje dwa mecze otwarcia w mistrzostwach Europy.

"Byliśmy dobrze przygotowani" - powiedział Hojbjerg, który dodał, że zmiany dokonane przez jego drużynę dodały im energii w końcowych fazach meczu.

"Pierre w najlepszej formie"

Ze swojej strony Hjulmand pochwalił Hojbjerga: "Krzyczy, prowadzi piłkę, sygnalizuje, daje bodźce całej drużynie. To Pierre w najlepszym wydaniu".

W ostatnim meczu grupowym we wtorek Dania zmierzy się z Serbią, a Anglia ze Słowenią.