Hiszpania wygrywa z Uzbekistanem w turnieju piłkarskim igrzyskach olimpijskich

Gomez świętuje zwycięskiego gola
Gomez świętuje zwycięskiego golaAFP
Hiszpania rozpoczęła olimpijski turniej piłki nożnej mężczyzn w Paryżu w dobrych nastrojach, pokonując debiutujący na światowym turnieju Uzbekistan 2:1 na Parc des Princes.

Był to historyczny dzień dla Uzbekistanu, który po raz pierwszy wziął udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich i trudno byłoby sobie życzyć bardziej prestiżowego przeciwnika do świętowania tej okazji. Alex Baena był jednym z dwóch zawodników - wraz z Ferminem Lopezem - którzy również brali udział w niedawnych mistrzostwach Europy UEFA.

Marc Pubill zdobył bramkę otwierającą wynik w pierwszej połowie. Dzięki bramce gracza Almerii Hiszpanie myśleli, że dotrą do połowy z prowadzeniem, ale humory popsuli im azjatyccy rywale. Uzbekistan otrzymał rzut karny w doliczonym czasie gry i wyrównał za sprawą Eldora Shomurodova z AS Romy. Stał się on pierwszym zawodnikiem w historii, który strzelił gola na igrzyskach dla drużyny Uzbekistanu.

Po przerwie Hiszpanie napierali, by pozbyć się niekomfortowego wyniku, ktory zakrawałby o sensację. Sergio Gomez spudłował rzut karny po kwadransie drugiej połowy, ale chwilę później strzelił na 2:1 po podaniu Juana Mirandy, dając Hiszpanii zwycięstwo i pierwsze miejsce w grupie po remisie 0:0 między Egiptem i Dominikaną.