Brazylijki będą przeciwniczkami reprezentacji Hiszpanii w olimpijskim półfinale piłkarskim

Piłkarze Hiszpanii świętują gola przeciwko Brazylii w fazie grupowej.
Piłkarze Hiszpanii świętują gola przeciwko Brazylii w fazie grupowej.AFP
Canarinhas sprawiły niespodziankę, pokonując Francję 1:0 w ćwierćfinale Igrzysk, po golu Gabi Portilho w 82. minucie. Teraz czeka je starcie z mistrzyniami świata.

Hiszpania ponownie spotka się z Brazylią w półfinale. Dokonają tego we wtorek 6 sierpnia o godzinie 21:00 na Velodrome w Marsylii. W drugim półfinale zmierzą się Stany Zjednoczone z Niemcami.

Tak się składa, że Hiszpania mierzyła się już z Brazylią w Bordeaux 31 lipca w fazie grupowej. Reprezentacja z Europy pokonała drużynę z Ameryki Południowej 2:0 dzięki bramkom Athenei del Castillo i Alexii Putellas, tej ostatniej w 17. minucie doliczonego czasu gry. Mecz został naznaczony wyrzuceniem z boiska legendarnej Marty za atak.

Dla aktualnych mistrzyń świata i Ligi Narodów wygrana z Brazylijkami oznaczałaby walkę o medal. Bilans z Brazylijkami nie jest jednak jednoznaczny - raz wygrywa jedna drużyna, raz druga.