Atleti sromotnie przegrało w wojnie z twardą Valencią, bohaterem Hugo Duro

Hugo Duro walczy z Lemarem o posiadanie piłki.
Hugo Duro walczy z Lemarem o posiadanie piłki.AFP
Spokojny mecz Valencii, która już w piątej minucie objęła prowadzenie, a ostatecznie zmiotła z boiska bezbarwne Atlético Madryt. Hugo Duro dwukrotnie i Javi Guerra raz zdobyli bramki podczas popisowego występu Los Chés.

Valencia od początku meczu stała wysoka i nieprzenikniona niczym mur. Już w piątej minucie Hugo Duro wyprowadził gospodarzy na prowadzenie łobuzerskim golem. Napastnik z Madrytu rzucił się na ziemię, aby spotkać się z samotną piłką z lewej flanki i pokonać Jana Oblaka.

Napastnik wykorzystał bezczynność Savicia, który mógł zdecydowanie zrobić więcej. Czarnogórzec od jakiegoś czasu wołał o ustąpienie miejsca innemu koledze z drużyny. Simeone również musiał to zrozumieć, zastępując go w połowie meczu bez zastanowienia.

Wyjściowe składy i oceny za mecz Valencia-Atletico
Wyjściowe składy i oceny za mecz Valencia-AtleticoFlashscore

Atletico sprawiało wrażenie, jakby przystąpiło do walki bez jasnej strategii. Nadmiernie podekscytowani i z zamglonymi umysłami gracze Colchoneros gonili Valencianistas jak ktoś, kto próbuje złapać dym rękami. Tuż po upływie półgodziny Hugo Duro, po raz drugi tego popołudnia, wbił piłkę do bramki biało-czerwonych, podwajając prowadzenie.

Stołeczna drużyna poprawiła się nieco po przerwie dzięki wprowadzeniu Javiego Galána. Młodzieniec wszedł na boisko i wykonał kilka biegów lewą flanką, które zwiastowały zmianę tempa.

Valencia przygotowała jednak nowy dzban zimnej wody dla podopiecznych Cholo. Javi Guerra wziął sprawę w swoje ręce i delikatnie uderzył z dystansu obok Oblaka, zostawiając za sobą kilku graczy Atletico. To był sensacyjny pokaz jakości w dniu, w którym gospodarze mieli wszystko na swojej drodze.

Od tego momentu goście podjęli kilka nieśmiałych prób, ale nie zdołali stworzyć nawet cienia zagrożenia dla bramki bronionej przez Giorgiego Mamardashviliego. W rzeczywistości to Mamardaszwili uratował wynik przed podniesieniem na 4:0 w doliczonym czasie gry.

W oczekiwaniu na wynik pozostałych meczów dnia, Valencia awansowała na piąte miejsce z dziewięcioma punktami i wyprzedziła Atletico Madryt, które zajmuje siódme miejsce z siedmioma punktami. Zespół Rubéna Barajy zakończył także dziewięcioletnią passę zwycięstw nad Los Rojiblancos.