Endrick tworzy historię Realu Madryt. 18-latek na stałe zapisał się w kartach klubu

Endrick
Endrick BURAK AKBULUT/ANADOLU/Anadolu via AFP
Strzelec gola, który przypieczętował zwycięstwo Realu Madryt 3:0 nad Valladolid w niedzielę na stadionie Santiago Bernabéu w drugiej kolejce LaLiga, Brazylijczyk Endrick ustanowił nowy rekord klubu. Stał się najmłodszym zawodnikiem, który strzelił gola dla hiszpańskiej drużyny w LaLiga w XXI wieku, według Stats Perform.

Endrick, mający zaledwie 18 lat i 35 dni, trafił do siatki w 96. minucie, dziesięć minut po wejściu na boisko jako zmiennik Mbappé.

Sprawdź tabelę LaLiga na Flashscore

Były gracz Palmeiras stał się także piątym najmłodszym zawodnikiem, który strzelił gola w LaLiga w tym stuleciu.

Był to drugi gol Endricka na Santiago Bernabéu. Wcześniej strzelił gola dla reprezentacji Brazylii w meczu towarzyskim w zeszłym roku.

Pomimo silnej konkurencji w gwiazdorskiej drużynie Realu Madryt, młody Brazylijczyk może stopniowo zdobywać kolejne minuty pod okiem Carlo Ancelottiego.