Gallagher, Griezmann i Alvarez trafiają do siatki. Pewne zwycięstwo Atletico z Valencią

Antoine Griezmann świętuje zdobycie drugiej bramki dla swojej drużyny wraz z Rodrigo De PaulemPierre-Philippe Marcou / AFP
Atletico Madryt odniosło zwycięstwo w piątej kolejce LaLiga, pokonując Valencię 3:0 na Wanda Metropolitano. Nietoperze nigdy nie zasmakowały zwycięstwa, odkąd Rojiblancos zmienili stadion w 2017 roku.

Po ostatnim zwycięstwie nad Athletic Club, drużyna Diego Simeone chciała kontynuować swój impet przed spotkaniem Ligi Mistrzów UEFA.

Valencia, która po czwartej porażce z rzędu utknęła na dnie tabeli, myślała, że szybko zapłaci za błąd defensywy, gdy Alexander Sorloth wykorzystał złe podanie. Na szczęście dla przyjezdnych, Giorgi Mamardashvili dobrze obronił się przed próbą Norwega w sytuacji jeden na jeden.

Samuel Lino z Atleti otworzył wynik w tym meczu w poprzednim sezonie i był bliski zrobienia tego ponownie przy próbie, która minęła prawy słupek, podczas gdy goście ostatecznie ulegli presji.

Pierwszy gol Conora Gallaghera w Hiszpanii padł po wspaniałej akcji zespołowej, a Anglik precyzyjnie wykończył piłkę w dolnym rogu po podaniu od Rodrigo De Paula sześć minut przed przerwą.

Po wznowieniu gry Valencia stworzyła sobie groźną sytuację dzięki potężnemu strzałowi Javiego Guerry, który minął prawy słupek, ale to gospodarze podwyższyli prowadzenie, gdy Antoine Griezmann wykorzystał dośrodkowanie Lino.

Na 20 minut przed końcem Ruben Baraja dokonał podwójnej zmiany, ale brak spójności był odczuwalny, a jego drużyna straciła kolejną bramkę, gdy w doliczonym czasie Julian Alvarez umieścił piłkę w siatce po podaniu od Rodrigo Riquelme.

Valencia jest w trakcie swojej najgorszej passy zwycięstw w tych rozgrywkach od czasów Gary'ego Neville'a osiem lat temu.

Zobacz wszystkie statystyki meczu tutaj.