Kylian Mbappé oddał jak dotąd najwięcej strzałów w LaLiga. Francuz czeka na więcej goli

Kylian Mbappé
Kylian Mbappé THOMAS COEX / AFP
Kylian Mbappé miał nieco chwiejny początek sezonu, ale udając się na przerwę międzynarodową, zdobył dwie bramki przeciwko Realowi Betis.

Kylian Mbappé zdobył gola dla Realu Madryt w finale Superpucharu Europy, który przekreślił wszelkie szanse Atalanty po tym, jak godnie walczyli przez całą pierwszą połowę. Jednak w meczach EA Sports LaLiga przeciwko Mallorce, Valladolid i Las Palmas, Mbappé nie grał na tym samym poziomie.

"Trzy mecze bez gola mogą nie znaczyć wiele dla innych, ale dla mnie to bardzo dużo" - wyjaśnił Francuz.

Wbrew powiedzeniu, czwarty raz był szczęśliwy. Królewscy mieli swoje problemy w starciu przeciwko Realowi Betis, a były gracz Paris Saint-Germain stał się zbawcą drużyny, kierując piłkę do siatki dzięki magicznej asyście Fede Valverde. Kilka minut później wykorzystał rzut karny i na 15 minut przed końcem Real prowadził 2:0.

Do tej pory Francuz oddał dziesięć strzałów w lidze, co plasuje go na szczycie tego rankingu. Wyprzedza o trzy uderzenia Alberto Moleiro (Las Palmas) i Raphinhę Diasa (Barcelona), którzy mają ich po siedem. Sześć uderzeń na bramkę rywali oddali Dodi Lukebakio (Sevilla) i Robert Lewandowski.

Porównując Mbappé i Lewandowskiego, zdecydowanym zwycięzcą pod względem skuteczności jest Polak: strzelił już cztery gole, dwukrotnie więcej niż jego rywal, i oddał znacznie mniej strzałów. Warto jednak podkreślić, że to dopiero pierwsze z wielu starć, które rozegrają się w trakcie niedawno rozpoczętego sezonu. Obaj panowie zmierzą się ze sobą 27 października na Santiago Bernabéu.