Real Madryt TV wskazuje palcem na Soto Grado w swoim pierwszym filmie w nowym sezonie

Vinicius jest atakowany przez Maffeo
Vinicius jest atakowany przez MaffeoJAIME REINA / AFP
Jest jedna rzecz, która pozostaje niezmieniona po rozpoczęciu nowego sezonu: strategia komunikacji prowadzona przez Real Madrid TV.

Real Madryt opuścił Son Moix z mdłym i gorzkim remisem. Jeśli jest to wynik, który sam w sobie nie może przekonać panujących mistrzów Europy i LaLiga EA Sports, warto zauważyć, że Rodrygo Goes dał swojej stronie prowadzenie w niezwykłej pierwszej połowie dla Los Merengues. Następnie, z rzutu rożnego na początku drugiej połowy, Vedat Muriqi wyrównał na 1:1 świetnym uderzeniem głową.

Akcje wyróżnione na filmie są następujące: "twardy faul" Samú Costy na Viniciusie Júniorze, który nie skutkował upomnieniem, możliwy faul na Kylianie Mbappe wychodzącym na czystą pozycję, kontrowersyjny stempel Pablo Maffeo na brazylijskim skrzydłowym, niezakończony czerwoną kartkę, rzut karny za chwyt na Éderze Militao, kolejny za wyciągniętą rękę Maffeo i następne starcie Samú z Fede Valverde.

I ostatnia refleksja, która dotyczy ogólnego występu i kryteriów sędziego: "Z 11 fauli Mallorca zakończyła mecz tylko z jedną żółtą kartką dla swoich zawodników, podczas gdy było wystarczająco dużo akcji, aby zobaczyć więcej. W rzeczywistości jedyna żółta kartka musiała być czerwona". Tak więc ponownie skupiono się na zagraniu, które miało miejsce tuż przed przerwą i które mogło warunkować mecz, gdyby zakończyło się wyrzuceniem z boiska.

Soto Grado zdecydował się być konserwatywny w dziale dyscyplinarnym, chociaż Ferland Mendy został wysłany pod prysznic w 97. minucie za kopnięcie napastnika z nadmierną siłą. Francuza zabraknie zatem w meczu z Realem Valladolid, który będzie dla Mbappé meczem szczególnym, biorąc pod uwagę fakt, że zadebiutuje on na Santiago Bernabéu. Na lewej obronie, o ile nie będzie żadnych niespodzianek, będzie można oglądać Frana Garcíę.

Wszystkie statystyki z meczu na Flashscore.