Valencia pokonała Real Madryt 1:0 w meczu naznaczonym rasistowskimi przyśpiewkamiAFP
Diego Lopez trafił do siatki w pierwszej połowie, dając Valencii cenne zwycięstwo nad Realem Madryt, które oddaliło gospodarzy od strefy spadkowej. Spotkanie było naznaczone rasistowskimi przyśpiewkami i czerwoną kartką dla Viniciusa Jr.

Z trzema meczami do rozegrania, Valencia zajmuje 13. miejsce w LaLiga z 40. punktami na koncie, co daje jej pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Real jest na trzeciej pozycji z 71 "oczkami", 14 za mistrzami LaLiga, Barceloną, która zapewniła sobie tytuł w zeszłym tygodniu z czterema meczami do rozegrania.

Real, oprócz walki o drugie miejsce z Atletico, nie ma już o co grać, gdyż w środę po porażce 0:4 z Manchesterem City w drugim meczu półfinałowym odpadł z Ligi Mistrzów.

Valencia jednak wciąż walczy o uniknięcie spadku. Zwycięstwo zapewnił jej gole z 33. minuty spotkania, gdy Lopez wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Real grał ostatnie kilka minut w 10-osobowym składzie po tym, jak Vinicius Jr otrzymał czerwoną kartkę po przepychance z zawodnikami Nietoperzy i uderzeniu Hugo Duro.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashcore

Brazylijski skrzydłowy spotkał się z rasistowskimi przyśpiewkami kibiców na Mestalla, co doprowadziło do przerwania meczu na kilka minut w drugiej połowie.