Vinicius i Mbappe strzelają karne na wagę zwycięstwa Realu, zobacz wykonanie obu jedenastek

Vini Jr strzelił jedną ze zwycięskich bramek Realu Madryt
Vini Jr strzelił jedną ze zwycięskich bramek Realu MadrytČTK/AP/Miguel Oses
Real Madryt pokonał Real Sociedad 2:0 w piątej kolejce LaLigi na Reale Arena. Los Blancos zmierzyli się z bardzo trudnym przeciwnikiem i wygrali dzięki dwóm błędom defensywy gospodarzy, po których sędzia wskazywał na wapno. Zwycięskie bramki zdobyli Vinícius Júnior i Kylian Mbappé, obaj z rzutów karnych.

Drużyna Carlo Ancelottiego wróciła po przerwie reprezentacyjnej z wygraną i osiągnęła 11 punktów, jeden za Barceloną, która wciąż ma mecz zaległy. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Realu Madryt w tym sezonie LaLigi. Ich kolejnym wyzwaniem będzie starcie w Lidze Mistrzów ze Stuttgartem we wtorek 17 września.

Sprawdź szczegóły meczu Real Sociedad - Real Madryt

Pomimo solidnego występu, Real Sociedad wciąż nie wygrał u siebie w tym sezonie. Oprócz dzisiejszej porażki z Realem Madryt, Baskowie przegrali na własnym boisku z Rayo Vallecano i Alavés. Drużyna z San Sebastián zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli z 4 punktami na koncie.

Real Madryt stanął przed trudnym wyzwaniem w San Sebastián. Bardzo dobrze zorganizowany Sociedad sprawił wiele problemów aktualnym mistrzom Hiszpanii i Europy. Pierwsza połowa obfitowała w szanse z obu stron. Gospodarze mieli mniej posiadania piłki, ale dwukrotnie trafili w słupek za sprawą Luki Sucicia i Sheraldo Beckera. Kylian Mbappé był z kolei bliski zdobycia bramki dla Królewskich.

Real Sociedad dobrze wrócił po przerwie i zmarnował kilka kolejnych szans na prowadzenie z faworytami. Najlepsza z nich, ponownie Luki Sucicia, trafiła w podstawę słupka.

Po tym, jak trzykrotnie uratował ich słupek, Real Madryt polegał na ogromnym błędzie pomocnika Sergio Gómeza. Zawodnik Realu Sociedad przewinił i sędzia podyktował rzut karny. Vinícius Júnior wykorzystał stały fragmenty i otworzył wynik na Reale Arena w 58. minucie.

Merengues poprawili swoją grę i wkrótce potem otrzymali w nagrodę kolejny rzut karny. Vini Jr został przewrócony w polu karnym, a do piłki na 11. metrze podszedł Mbappé. Choć strzelił blisko środka bramki, to zmylił golkipera, aby przypieczętować ciężko wywalczone wyjazdowe zwycięstwo.