Asysta Jakuba Piotrowskiego w Bułgarii, Kędziora na ławce w Grecji, godzina SzymańskiegoProfimedia
Środowe mecze kwalifikacyjne z udziałem Polaków przyniosły zwycięstwa gospodarzy, choć nie obyło się bez niespodzianek. Jakub Piotrowski odegrał istotną rolę w barwach Łudogorca, Tomasz Kędziora oglądał mecz z ławki.

Łudogorec Razgrad – Dinamo Mińsk (2:0)

2. runda kwalifikacji do Ligi Mistrzów

Jakub Piotrowski w swoim trzecim wyjściu na boisko w nowym sezonie otworzył konto. Jeszcze nie bramkowe, ale polski pomocnik może pochwalić się pierwszą asystą, dzięki której jego zespół objął prowadzenie przed upływem 10 minut. Strzelcem gola był Bernard Tekpetey, a wynik w doliczonym czasie pierwszej połowy ustalił z rzutu karnego Todor Nedelev.

Liczby meczu Łudogorec - Dinamo
Liczby meczu Łudogorec - DinamoFlashscore

PAOK – Borac Banja Luka (3:2)

W Salonikach rywalizacja miała znacznie bardziej zacięty przebieg, ponieważ już przed przerwą padły cztery gole. Na każde trafienie mistrzów Grecji – oba padły łupem Konstantinosa Koulierakisa – przyjezdni z Bośni i Hercegowiny byli w stanie odpowiedzieć.

Najpierw dla Boraca uderzał z karnego Sebastian Herrera, a w doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównanie zapewnił Enver Kulasin. Ostatnie słowo należało jednak do PAOK-u i to on kończy z przewagą po bramce Williama Troosta-Ekonga w 51. minucie. Tomasz Kędziora nie wszedł na boisko.

Liczby meczu PAOK - Borac
Liczby meczu PAOK - BoracFlashscore

AEK Ateny – Inter Escalades (4:3)

2. runda kwalifikacji do Ligi Konferencji

Drużyna Damiana Szymańskiego zmagała się w pierwszym meczu z Interem Escalades, wicemistrzem Andory. Zanosiło się na bardzo spacerowy mecz, gdy Robert Ljubicić, Levi Garcia i Mijat Gacinović w pół godziny zaliczyli po golu, dając 3:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a w 53. minucie Harold Moukoudi dołożył czwartego gola.

Po nieco ponad godzinie z boiska zszedł Szymański (seria trzech zmian) i niecałą minutę później zaczęły się kłopoty. W 65. minucie Domagoj Vida zaliczył gola samobójczego, na kwadrans przed końcem Levi Garcia nie wykorzystał karnego, zaś 37-letni Sascha Andreu pokonał golkipera AEK-u trzy minuty później. Gola kontaktowego zdobył w 84. minucie Martinez Viti i przed rewanżem na swoim stadionie Inter ma wciąż szansę na awans.'