Co działo się w el. Ligi Mistrzów poza meczem Jagiellonii?

Co działo się w el. Ligi Mistrzów poza meczem Jagiellonii?Profimedia
Jagiellonia Białystok udanie zadebiutowała w eliminacjach piłkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu 2. rundy pokonała na wyjeździe FK Paneveżys 4:0 (3:0). Równie wysokie zwycięstwo odniosło norweskie Bodoe/Glimt, które może być rywalem mistrza Polski w 3. rundzie.

Trzy bramki dla "Jagi" uzyskał Hiszpan Jesus Imaz (15., 28. i 29.), jedną dołożył Norweg Kristoffer Hansen (80.) i wszystko wskazuje na to, że zaplanowany na 31 lipca rewanż w Białymstoku będzie tylko formalnością.

Podobnie wygląda to w przypadku Bodoe/Glimt, które rozbiło u siebie mistrza Łotwy RFS Ryga 4:0 (3:0) i także ostatniego dnia lipca z ogromnym prawdopodobieństwem przypieczętuje awans do kolejnej rundy.

Zwycięstwo w dwumeczu 2. rundy gwarantuje udział w fazie zasadniczej co najmniej Ligi Konferencji, a w 3. rundzie - w fazie zasadniczej Ligi Europy. Aby awansować do fazy ligowej Champions League, trzeba pomyślnie przejść przez 4. rundę.

W mało prawdopodobnym przypadku, gdyby Jagiellonia przegrała dwumecz z FK Paneveżys, mistrz Polski trafi do 3. rundy eliminacji Ligi Europy. Tam rywalem byłaby gorsza drużyna z pary FCSB Bukareszt - Maccabi Tel Awiw. W pierwszym spotkaniu tych ekip w stolicy Rumunii padł remis 1:1.

W innym wtorkowym meczu zespół FC Midtjylland, w składzie od pierwszej minuty do końca pierwszej połowy z Adamem Buksą, pokonał na wyjeździe UE Santa Coloma z Andory 3:0 (2:0). Był to drugi mecz Polaka w tej ekipie po transferze z Lens. W piątek w debiucie strzelił gola w wyjazdowym spotkaniu 1. kolejki duńskiej ekstraklasy z AGF Aarhus (1:1).

Z kolei Sebastian Szymański rozegrał cały mecz w barwach Fenerbahce Stambuł na wyjeździe z FC Lugano. Polak miał asystę, a jego zespół, prowadzony przez portugalskiego trenera Jose Mourinho, zwyciężył 4:3. Hat-trickiem popisał się 38-letni napastnik gości Bośniak Edin Dżeko. W 72. minucie na boisku pojawił się rezerwowy gospodarzy Kacper Przybyłko.

Polski akcent był także w spotkaniu Szachtara Donieck z Partizanem Belgrad - zostało ono rozegrane w Lublinie. Zakończyło się zwycięstwem ukraińskiego zespołu 6:2.

Trzy pozostałe mecze tej rundy eliminacji LM rozegrane zostaną w środę. Rewanże 30 i 31 lipca.