Drużyna tygodnia Ligi Mistrzów: Wirtz w wielkiej formie, Gittens pokazuje potencjałProfimedia
Pierwsza runda rozgrywek w odnowionej Lidze Mistrzów dobiegła końca, a to oznacza, że nadszedł czas na pierwszą drużynę tygodnia. Bayern Monachium zanotował spektakularne zwycięstwo 9:2 nad Dinamo Zagrzeb, dzięki czemu w jedenastce znalazło się aż czterech graczy z tego klubu.
Drużyna pierwszego tygodnia Ligi Mistrzów
Drużyna pierwszego tygodnia Ligi MistrzówFlashscore

Gregor Kobel, Borussia Dortmund, 7,8

26-letni szwajcarski bramkarz powoli, ale zdecydowanie wyrasta na jednego z najlepszych golkiperów na świecie. W spotkaniu z Club Brugge (3:0) zachował czyste konto, broniąc pięć razy uderzenia rywali.

Joshua Kimmich, Bayern Monachium, 8,5

29-letni prawy obrońca Bayernu zanotował trzy asysty podczas zwycięstwa 9:2 nad Dinamo Zagrzeb. Kapitan reprezentacji Niemiec jest marzeniem każdego trenera, ponieważ może również grać w środku pola.

Antonio Rüdiger, Real Madryt, 8.0

Broniący tytułu Real Madryt zmagał się w meczu otwarcia z VfB Stuttgart i wygrał 3:1 z byłym klubem Rudigera. 31-letni środkowy obrońca zanotował w tym meczu gola.

Liam Scales, Celtic, 8.6

W meczu ze Slovanem Bratysława 26-letni środkowy obrońca został pierwszym Irlandczykiem od 13 lat, który trafił do siatki w Lidze Mistrzów. Scales otworzył wynik po 17 minutach na Celtic Park, gdzie The Bhoys uraczyli swoich fanów zwycięstwem 5:1.

Alejandro Grimaldo, (Bayer Leverkusen) 8.4

Alejandro Grimaldo to znacznie więcej niż zwykły skrzydłowy. Jest stałym zagrożeniem dla przeciwników, co pokazał podczas przekonującej wygranej nad Feyenoordem.

Nicolas Gonzalez, Juventus, 9.0

Argentyński prawy skrzydłowy Juventusu potrzebował niecałych 70 minut, aby położyć kres wszelkim nadziejom Eindhoven na korzystny wynik, dzięki asyście i bramce.

Florian Wirtz, (Bayer Leverkusen) 9.8

Najwyżej ocenionym zawodnikiem pierwszej kolejki był Florian Wirtz. 21-letni niemiecki pomocnik zdobył dwa gole w swoim debiucie w Lidze Mistrzów w Rotterdamie i podkreślił swoją doskonałą formę na początku tego sezonu.

Jamal Musiala, (Bayern Monachium) 8,9

Fakt, że Jamal Musiala nie został nominowany do Złotej Piłki nie może być tłumaczony jego obecną formą. To, że ten świetny zawodnik nie znalazł się wśród 30 najlepszych piłkarzy na świecie, nie może być prawdą. Musiala potrafi strzelać bramki i asystować, co udowodnił w meczu przeciwko Dinamo Zagrzeb.

Michael Olise, (Bayern Monachium) 9.3

22-letni Michael Olise świetnie poczyna sobie w Monachium, gdzie konkurencja jest spora. Pozyskany z Crystal Palace, Olise zdobył dwa gole przeciwko Dinamo Zagrzeb i wydaje się, że na razie wygrał rywalizację o miejsce w pierwszej jedenastce Bayernu.

Harry Kane, (Bayern Monachium) 9.4

Harry Kane poluje na swoje pierwsze trofeum, strzelając dziewięć bramek dla klubu i kadry w ciągu tygodnia. Po hat-tricku w weekend przeciwko Holstein Kiel, Kane strzelił kolejne cztery bramki przeciwko Dinamo Zagrzeb.

Jamie Gittens, (Borussia Dortmund) 9,7

To ma być rok Jamiego Gittensa, a 20-letni skrzydłowy jest już na dobrej drodze. W meczu z Club Brugge Anglik musiał rozpocząć spotkanie na ławce rezerwowych, ale w ciągu 23 minut spędzonych na boisku przesądził o losach spotkania. Gittens zdobył bramkę otwierającą wynik osiem minut po wejściu na boisko, a 10 minut później podwoił wynik, zapewniając Dortmundowi zwycięstwo niemal w pojedynkę.