Liga Mistrzów NA ŻYWO: Kanonada w Monachium, wygrana The Reds. Mbappe strzela w Madrycie

Zaktualizowany
Liga Mistrzów NA ŻYWO
Liga Mistrzów NA ŻYWOPIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP
To już dziś, to ten dzień! Rozpoczyna się nowa era Ligi Mistrzów, w której faza ligowa zastępuje fazę grupową. W ciągu trzech dni na kibiców czeka kilkanaście spotkań i co za tym idzie, mnóstwo emocji. Warto śledzić te historyczne wydarzenia razem z Flashscore.

Wszystko co musisz wiedzieć o nowym formacie Ligi Mistrzów

Wszystkie artykuły o Lidze Mistrzów

Rossoblù, Villans czy Gironistes - oto debiutanci w Lidze Mistrzów

23:02 To już koniec pierwszej nocy tego nowego formatu Ligi Mistrzów, która trzeba przyznać, nie zawiodła! We wszystkich spotkaniach padło 28 goli, z czego 11 w stolicy Bawarii.

22:59 Z kolei w stolicy Hiszpanii premierowego gola w Champions League zdobywa również Endrick, który pojawił się na murawie w końcówce spotkania. "Typowy Real" można rzec, biorąc pod uwagę porę zdobywania zwycięskich bramek.

22:51 I to wciąż nie koniec, w 92. minucie DZIEWIĄTEGO gola dla Bayernu zdobywa Leon Goretzka.

22:44 Real znów prowadzi, tym razem do siatki swojej byłej drużyny trafił Antonio Rudiger! Z kolei Bayern... Bayern strzela ósmego gola w meczu z Dinamem. Ciężki wieczór zawodników z Chorwacji.

22:38 Ale hat-trick to dla niego za mało! Snajper rodem z Londynu trafia do siatki po raz czwarty, a po raz trzeci z rzutu karnego.

22:32 W Madrycie nastąpiło wyrównanie po golu Deniza Indava, z kolei w Bawarii padł szósty gol dla gospodarzy - "Obywatel Kane" wykorzystuje kolejną jedenastkę i daje radość miejscowym kibicom.

22:21 A takim uderzeniem popisał się Zeno Debast, podwyższając prowadzenie portugalskiego zespołu.

22:17 Po powolnym początku drugiej połowy, w której Bayern zaspał w defensywie, maszyna do strzelania goli Kane dołożyła czwartą bramkę, a chwilę później piątą zdobył Olise.

22:15 Na San Siro Mike Maigan został zmuszony do opuszczenia boiska z powodu kontuzji, a noc AC Milan zmienia się ze złej na jeszcze gorszą.

22:13 Dinamo Zagrzeb zdobyło dwa gole na początku drugiej połowy, aby wrócić do gry i ogłuszyć Bayern Monachium. Wow.

22:09 Wracamy do gry po przerwie! I od razu podziwiamy debiutanckiego gola Mbappe w LM dla Realu. Francuz otrzymał idealnie podanie od Rodrygo i z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

21:42 Kolejny gol głową dla innego środkowego obrońcy Liverpoolu! Virgil van Dijk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i Liverpool wygrywa 2:1 w Mediolanie.

21:40 Sporting objął prowadzenie u siebie z Lille. To po prostu rewelacyjna forma Viktora Gyokeresa daje o sobie znać na europejskiej scenie.

21:39 3:0 dla Bayernu! Ten mecz już się skończył! Michael Olise strzelił głową w swoim debiucie w Lidze Mistrzów!

21:25 Ibrahim Konate wyrównał na 1:1 dla Liverpoolu na San Siro, umieszczając piłkę w siatce po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda.

21:21 Ubiegłoroczny półfinalista Bayern Monachium objął prowadzenie w meczu z Dinamo Zagrzeb, kiedy Harry Kane trafił z rzutu karnego.

21:09 Kenan Yildiz jest najmłodszym tureckim zawodnikiem, który strzelił gola w Champions League.

Statystyki meczu Juventus - PSV
Statystyki meczu Juventus - PSVOpta

21:07 Aston Villa jest dopiero czwartą angielską drużyną, która wygrała swój pierwszy mecz Ligi Mistrzów. Wcześniej dokonały tego Manchester United (1994), Newcastle (1997) i Leicester (2016).

21:04 Trzy minuty wystarczyły, aby do siatki The Reds trafił Christian Pulisic. Drużyna Paulo Fonseki wygrywa 1:0!

20:52 A oto wyjściowe składy kolejnego hitu tej kolejki, czyli starcia AC Milan z Liverpoolem.

Składy obu drużyn
Składy obu drużynFlashscore

20:46 Carlo Ancelotti w meczu z VfB Stuttgart nie może skorzystać ze stopera Edera Militao, więc prawy obrońca i kapitan drużyny Dani Carvajal, który grał na tej pozycji kilka razy w zeszłym sezonie, zastąpi go w parze z Rudigerem. Po kontuzji wraca natomiast Jude Bellingham.

20:35 Aston Villa po dwóch nieuznanych golach w końcu dopięła swojego i podwyższyła prowadzenie na 3:0. Z kolei w Turynie rozmiary porażki w samej końcówce zmniejszył Ismael Saibari.

20:17 Real Madryt tylko raz nie strzelił gola w ostatnich 74 meczach Ligi Mistrzów u siebie.

19:55 Dominacja Juventusu została potwierdzona trzecim golem. Dusan Vlahović pokazał, że nie jest samolubem i świetnym podaniem umożliwił podwyższenie wyniku Nicolasowi Gonzalezowi.

19:26 Zawodnicy Unaia Emery'ego także wygrywają już dwoma golami. W 38. minucie bramkę zdobył bowiem Jacob Ramsey, który dopadł do piłki po nieudanej próbie Watkinsa.

19:15 Dzieje się również na boisku w Bernie. Youri Tielemans uszczęśliwia angielskich kibiców, zapewniając prowadzenie Aston Villi.

19:14 Maszyna trenera Motty włącza kolejny bieg. Bianconeri wygrywają już 2:0, autorem drugiego trafienia jest Weston McKennie.

19:09 Fantastyczny i historyczny gol Kenana Yildiza! Turek otwiera wynik spotkania Juventusu z PSV, zdobywając pierwszą bramkę w nowej Lidze Mistrzów!

18:43 We Włoszech mistrzowie Holandii, PSV, w intrygującym meczu zmierzą się z Juventusem. Poniżej przedstawiamy składy na to spotkanie.

18:42 Oto składy ze Szwajcarii, w których Young Boys przygotowuje się do spotkania z debiutującą w Lidze Mistrzów Aston Villą. Co ciekawe, Unai Emery wystawił tę wyjściową jedenastkę co w sobotnim spotkaniu z Evertonem.

18:40 W tym tygodniu czekają nas trzy dni zmagań w Lidze Mistrzów, a na początek, o godzinie 18:45 CET, zmierzą się Juventus z PSV i Young Boys z Aston Villą.

Późnym wieczorem AC Milan podejmie Liverpool w meczu wagi ciężkiej, Bayern Monachium zmierzy się z Dinamo Zagrzeb, obrońcy tytułu Real Madryt ze Stuttgartem, a Sporting Lizbona i Lille zmierzą się ze sobą.