Liga Mistrzów NA ŻYWO: Gittens bohaterem Dortmundu. Celtic rozbił Slovana, remis City z Interem

Gittens ustrzelił dublet z ławki i dał BVB zwycięstwo w Belgii
Gittens ustrzelił dublet z ławki i dał BVB zwycięstwo w Belgii ELISABETTA BARACCHI / EPA / Profimedia
Wtorek otworzył nową erę Ligi Mistrzów i w sześciu meczach oglądaliśmy aż 28 goli. Środa przynosi kolejne emocje związane z fazą ligową. Na boiskach zobaczymy kilku reprezentantów Polski, a ich występy, i nie tylko, zostaną opisane na żywo. Warto śledzić te wydarzenia razem z Flashscore.

Wszystko co musisz wiedzieć o nowym formacie Ligi Mistrzów

Wszystkie artykuły o Lidze Mistrzów

Co działo się we wtorkowych meczach Ligi Mistrzów?

22:53 Koniec wszystkich środkowych meczów fazy ligowej Ligi Mistrzów. Dziś nie oglądaliśmy tak wielu goli, jak wczoraj. Borussia Dortmund pokonała 3:0 Club Brugge, Celtic rozbił 5:1 Slovana Bratysława, PSG zdołało pod koniec meczu strzelić gola i pokonać 1:0 Gironę. Bezbramkowy remis oglądaliśmy w hicie dnia, gdzie Manchester City zremisował z Interem Mediolan.

Wcześniej Sparta Praga pokonała 3:0 RB Salzburg, a fatalny występ zaliczył Piątkowski, natomiast bohaterem Bolonii został Skorupski, który obronił rzut karny na początku meczu z Szachtarem, a mecz zakończył się wynikiem 0:0.

22:50 PSG dopięło swego w 90. minucie i wyszło na prowadzenie w meczu z Gironą. Fatalny błąd popełnił bramkarz debiutanta, który między nogami przepuścił piłkę zagraną z boku przez Nuno Mendesa. Natomiast Borussia Dortmund strzela na 3:0, a autorem gola jest Serhou Guirassy, który wykorzystał rzut karny.

22:45 Celtic strzela piątego gola i ponownie jest to inny strzelec. Tym razem James Forrest znakomicie podał piłkę w pole karne, a tam pewnie do siatki umieścił ją Adam Idah.

22:43 Byone-Gittens show! Anglik, który pojawił się na placu gry w 68. minucie, strzela już drugiego gola. Tym razem Jamie zabawił się w polu karnym rywali i bez żadnych rykoszetów umieścił piłkę w siatce.

22:32 Borussia Dortmund wychodzi na prowadzenie w Belgii. Club Brugge miał sporo okazji do strzelenia gola, ale to Jaime Bynoe-Gittens trafił do siatki i BVB prowadzi. Było w tym sporo szczęścia, bo w drodze do bramki był rykoszet, który zmylił bramkarza gospodarzy.

22:28 Daizen Maeda potwierdza dominację gospodarzy w Glasgow. Celtic prowadzi z Slovanem już 4:1.

22:22 Piotr Zieliński spędził 65. minut na murawie w starciu z Manchesterem City. Polaka na murawie zmienił Henrikh Mkhitaryan.

22:21 To byłoby piękne trafienie Ousmane Dembele. Piłka po jego mocnym strzale zmierzała w samo okienko bramki Girony, ale rewelacyjnie interweniował Paulo Gazzaniga.

22:19 Czwarty gol w Glasgow, ale tym razem trafiają gracze Slovana. Pogubiła się defensywa gospodarzy, a pięknym strzałem zewnętrzną częścią stopy strzelił Kevin Wimmer.

22:12 Na razie tylko fani w Glasgow oglądają bramki. Celtic podwyższa prowadzenie na 3:0 po tym, jak Arne Engels pewnie wykorzystał rzut karny.

22:05 Celtic podwyższa prowadzenie! Nikolas Kuhn świetnie poradził sobie z obroną Slovana i wyłożył piłkę tuż przed bramkę, a tam najlepiej znalazł się Kyogo Furuhashu, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gości.

22:02 Zaczynamy. Życzymy więcej goli i emocji w drugich połowach wszystkich meczów.

21:47 Miejmy nadzieję, że wieczorne mecze Ligi Mistrzów rozkręcą się w drugich połowach, bo na razie oglądaliśmy tylko jedną bramkę, którą zdobyli gracze z Glasgow i prowadzą oni 1:0 z Slovanem Bratysława.

21:37 Na razie tylko jednego gola oglądaliśmy w czterech wieczornych meczach Ligi Mistrzów.

21:17 Celtic wychodzi na prowadzenie w meczu z Slovanem Bratysława. Arne Engles dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a głową do bramki skierował ją Liam Scales.

21:12 Na razie nie ma goli, ale w tej chwili mieliśmy niezły kocioł pod bramką BVB. Gospodarze raz po raz oddali kilka strzałów, a zakończył to Vetlesen strzałem w poprzeczkę.

21:00 Zaczynamy mecze w Brugii, Manchesterze, Glasgow i Paryżu! Zieliński gra na Etihad, na ławce rezerwowych Club Brugge siedzi Michał Skóraś, a Celticu Maik Nawrocki

20:48 Czekamy już na hit dnia, w którym Manchester City zmierzy się z Interem Mediolan. Po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce mistrzów Włoch w tym sezonie wyjdzie Piotr Zieliński!

20:45 Bez bramek w Bolonii. Bohaterem meczu został Łukasz Skorupski, który w 4. minucie obronił rzut karny. W 78. minucie na placu gry pojawił się Kacper Urbański. To pierwszy remis w tej edycji fazy ligowej Ligi Mistrzów oraz pierwsze spotkanie, w którym nie było goli.

20:37 Koniec meczu w Pradze. Sparta rozbiła Salzburg 3:0. Niestety fatalny mecz rozegrał Kamil Piątkowski.

20:27 Kacper Urbański debiutuje w Lidze Mistrzów. Polak pojawił się na placu gry w 78. minucie starcia z Szachtarem

20:02 KATASTROFA Piątkowskiego. Kamil w prosty sposób stracił piłkę tuż przed polem karnym, a później Qazim Laci zabawił się z resztą defensywy i jest już 3:0 dla Sparty Praga. Polak pośrednio lub bezpośrednio był zamieszany w stratę każdej bramki dla Salzburga.

19:55 Gramy też już w Bolonii.

19:48 Wznawiamy grę w Pradze.

19:38 Bolonia powinna schodzić na przerwę z prowadzeniem, ale Castro przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem Szachtara.

19:33 Przerwa w Pradze. Pogramy natomiast jeszcze w Bolonii, bo tam mamy doliczone aż osiem minut do pierwszej połowy.

19:28 Sparta Praga podwyższa prowadzenie! Victor Olatunji wykorzystał fatalny błąd obrony Salzburga, która nie przypilnowała pozycji napastnika gospodarzy. Zdecydowanie przysnął w tej sytuacji Kamil Piątkowski. Nie jest to na razie dobry mecz Polaka.

19:20 Bolonia po nerwowym początku teraz zdecydowanie przeważa, ale brakuje jej skuteczności pod bramką Szachtara.

19:03 Moussa Yeo znalazł drogę do siatki Sparty Praga, ale wcześniej był na pozycji spalonej i wciąż gospodarze prowadzą 1:0.

18:50 SKORUPSKI!!! Polak ratuje drużynę na początku meczu i broni rzut karny!

18:48 Ależ się dzieje na samym starcie! Sparta Praga już w 2. minucie obejmuje prowadzenie w meczu z RB Salzburg. Gola strzelił Kairinen Kaan, który dobijał uderzenie Lukasa Haraslina. Szachtar ma natomiast rzut karny w meczu z Bolonią! Niestety nieco zamieszany w stratę bramki był Kamil Piątkowski, który złym wyprowadzeniem piłki urchomił kontrę Sparty.

18:45 Zaczynamy pierwsze środowe mecze fazy ligowej Ligi Mistrzów!

18:40 Piłkarze w Bolonii nie będą mieli łatwego zadania, ponieważ we Włoszech bardzo mocno pada, ale nie powinno to popsuć święta, jakim jest debiut tej drużyny w Lidze Mistrzów.

18:35 Kamil Piątkowski kolejny raz znalazł się w wyjściowym składzie RB Salzburg. Tym razem Polak zalicza występ w Lidze Mistrzów przeciwko Sparcie Praga. Piątkowski był wybrany najlepszym graczem sierpnia w drużynie Salzburga, oby potwierdził tę formę w najważniejszych klubowych rozgrywkach.

18:30 Znamy skład Bolonii na debiut w Lidze Mistrzów. Na spotkanie z ukraińskim Szachtarem Donieck w wyjściowej jedenastce nie zabrakło miejsca dla Łukasza Skorupskiego, który wraca do elitarnych rozgrywek po dziesięciu latach, kiedy to zagrał dwa razy w barwach AS Romy. Na ławce rezerwowych zasiądzie natomiast Kacper Urbański.