PSV Eindhoven wywozi punkt z Paryża, PSG nie wykorzystało przewagi

Noa Lang dał PSV prowadzenie w pierwszej połowie na Parc des Princes
Noa Lang dał PSV prowadzenie w pierwszej połowie na Parc des PrincesProfimedia / ČTK / AP / Christophe Ena
PSV zremisowało 1:1 z PSG we wtorkowy wieczór i ma teraz dwa punkty po trzech meczach w fazie ligowej Ligi Mistrzów UEFA. Francuska drużyna też nie imponuje dorobkiem - ma cztery punkty z trzech meczów, co stawia ich w bardzo szerokim środku tabeli.

Francuski klub od początku był panem i władcą u siebie we wtorkowy wieczór, uzyskując okazje strzeleckie od Kang-Ina Lee (strzał z dystansu) i Ousmane'a Dembéle (z bliskiej odległości w poprzeczkę) w pierwszym kwadransie gry. PSV z kolei regularnie znajdowało się w posiadaniu piłki na połowie Francuzów przy głośnych gwizdach miejscowej publiczności, ale nie zdołało stworzyć żadnych większych szans w początkowych fragmentach spotkania.

Sprawdź szczegóły meczu PSG - PSV

Składy i oceny za mecz PSG - PSV
Składy i oceny za mecz PSG - PSVFlashscore

Wypełniony po brzegi Parc des Princes nie był zadowolony z postawy najbogatszej francuskiej drużyny, która wcześniej nieznacznie wygrała z Gironą i przegrała z Arsenalem w Anglii. PSV z kolei przegrało z Juventusem i zremisowało u siebie z portugalskim Sportingiem. Oba zespoły musiały ugrać coś więcej, by nie wpaść na dobre w dolne rejony tabeli.

Holendrzy zaczęli. W 34. minucie dobre przejęcie piłki przez Oliviera Boscagliego stworzyło okazję dla Noa Langa, który pięknie wycelował w lewy dolny róg, mijając bramkarza Gianluigiego Donnarummę na 1:0. PSV zdołało utrzymać prowadzenie do przerwy, pomimo bardzo niepewnego momentu przy jednej z prób wyprowadzenia piłki spod bramki.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy obie drużyny ponownie były na równi, gdy obrońca Achraf Hakimi strzelił z dystansu i zaskoczył bramkarza PSV Waltera Beniteza, mieszcząc piłkę między jego nogami: 1:1. Było to na etapie, gdy piłkarzom z Eindhoven groziło zdominowanie przez drużynę trenera Luisa Enrique. Podczas ucieczki Guusa Tila po godzinie gry pomocnik PSV nie był wystarczająco samolubny.

Przez pozostałe pół godziny przewagę mieli gospodarze, ale PSV pozostawało groźne w kontrataku. Kolejny bardzo niepewny moment dla PSV miał miejsce w czwartej minucie pdoliczonego czasu, gdy szwedzki sędzia Nyberg początkowo przyznał rzut karny drużynie z Paryża, ale później został on zamieniony na rzut rożny.

Światowej klasy interwencja Beniteza po główce Marquinhosa sprawiła, że doliczony czas nie przyniosła już więcej bramek i mecz zakończył się remisem 1:1 w trzeciej kolejce LM. Pomimo zdecydowanej przewagi w meczu, PSG nie zdołało wygrać i minimalna zdobycz punktowa PSG pozostaje cenna na trudnym francuskim terenie.