Slavia przegrywa z Lille, zwycięstwo Bodo/Glimt. Dinamo Zagrzeb o krok od Ligi Mistrzów

Slavia przegrywa z Lille, zwycięstwo Bodo/Glimt. Dinamo Zagrzeb o krok od Ligi MistrzówProfimedia / ČTK / Panoramic / Laurent SANSON
Slavia Praga przegrała 0:2 z OSC Lille w pierwszym meczu fazy play-off Ligi Mistrzów. W innych spotkaniach Bodo/Glimt pokonało u siebie Crvenę Zvezdę Belgrad, a Dinamo Zagrzeb rozbiło Karabach.

Piłkarze Lille od początku mieli przewagę nad drużyną ze stolicy Czech. W pierwszej połowie Jonathan David zmarnował dwie okazje, ale w 52. minucie kanadyjski napastnik precyzyjnie główkował przy słupku i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W 77. minucie po asyście Kanadyjczyka drugiego gola dla francuskiej drużyny zdobył Egon Zhegrova. Slavia zdołała odpowiedzieć główką Mojmira Chytila, ale po interwencji VAR gol został ostatecznie anulowany ze względu na pozycję spaloną. Slavia nie była w stanie zmniejszyć deficytu, więc OSC do rewanżu podejdzie z dwubramkową zaliczką.

W innych wtorkowych meczach grające u siebie Dinamo Zagrzeb pokonało FK Karabach 3:0. Dwa gole dla stołecznej drużyny zdobył Sandro Kulenović, znany z gry w Legii Warszawa. Z kolei niedawny pogromca Jagiellonii Białystok FK Bodo/Glimt wygrał z Crveną Zvezdą Belgrad 2:1. Rewanże play-offów zaplanowano na środę 28 sierpnia, lepszy zespół w dwumeczu zakwalifikuje się do fazy głównej Ligi Mistrzów.