Wirtz błyszczy, a Bayer rozpoczyna kampanię Ligi Mistrzów od rozgromienia Feyenoordu

Florian Wirtz zdobył dwa gole w wygranym 4:0 meczu Bayeru.
Florian Wirtz zdobył dwa gole w wygranym 4:0 meczu Bayeru.Maurice van Steen / ANP / AFP
Bayer Leverkusen Xabiego Alonso doskonale rozpoczął swoją kampanię w Lidze Mistrzów UEFA, niszcząc Feyenoord 4:0 na De Kuip i kontynuując imponującą formę wyjazdową, przegrywając tylko jeden z ostatnich 11 meczów wyjazdowych w Europie.

Po sezonie nieobecności w Lidze Mistrzów, mistrzowie Niemiec nie marnowali czasu, by odcisnąć swoje piętno na tegorocznych rozgrywkach, wychodząc na czterobramkowe prowadzenie jeszcze przed przerwą.

Zaczęło się już po pięciu minutach, gdy Florian Wirtz zdobył swoją pierwszą bramkę tego wieczoru, trafiając do bramki zza pola karnego.

Po trzydziestu minutach było już 2:0. Tym razem Victor Boniface wspaniałym podaniem uruchomił Jeremiego Frimponga, którego podanie na długi słupek wykończył Alejandro Grimaldo.

Leverkusen nadal atakowało, a niezawodny Wirtz zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru oszałamiającym strzałem z pierwszej piłki po podaniu Frimponga.

To jednak nie był koniec goli w pierwszej połowie. Uderzenie głową Edmonda Tapsoby w poprzek bramki sprawiło problemy Timonowi Wellenreutherowi, który skierował piłkę do własnej siatki.

Druga połowa była znacznie bardziej wyrównana, a Alonso wykorzystał ogromną przewagę swojej drużyny, aby dać odpocząć niektórym ważnym zawodnikom przed meczem ligowym w nadchodzący weekend.

Flashscore Man of the Match: Florian Wirtz (Bayer Leverkusen)

Zobacz wszystkie statystyki meczu tutaj.