Deschamps broni Mbappe. "Francuska drużyna z nim zawsze będzie silniejsza"

Deschamps broni Mbappe. "Francuska drużyna z nim zawsze będzie silniejsza"FRANCK FIFE/AFP
Trener reprezentacji Francji Didier Deschamps powiedział, że nie ma obaw co do formy Kyliana Mbappe i spodziewa się, że nowy napastnik Realu Madryt odzyska swoją skuteczność, gdy osiągnie pełną sprawność.

Po tym, jak Francja rozpoczęła rozgrywki Ligi Narodów porażką 1:3 z Włochami w Paryżu, Deschamps wystawił w poniedziałek mocno zmieniony skład przeciwko Belgii, a Mbappe i Antoine Griezmann zaczęli na ławce w wygranym 2:0 meczu.

Mbappe miał problemy na Euro 2024 po złamaniu nosa w meczu z Austrią i rozegrał cztery mecze, zanim strzelił swoje pierwsze gole ligowe dla Reaku po przyjściu z Paris Saint-Germain.

„Francuska drużyna zawsze będzie silniejsza z nim i jestem przekonany, że za miesiąc będzie lepszy” — powiedział Deschamps. „W jego klubie są bardzo wysokie wymagania. Nie mam obaw co do Kyliana”.

Mbappe został wprowadzony w 67. minucie meczu z Belgią i wyglądał obiecująco, próbując dodać swoje nazwisko do listy strzelców, chybiając z ostrego kąta na 10 minut przed końcem meczu.

Michael Olise i Manu Kone otrzymali swoje pierwsze występy przeciwko Włochom, Lucas Digne rozegrał swój pierwszy mecz dla Francji od ponad dwóch lat przeciwko Belgii, a Matteo Guendouzi również wrócił.

Deschamps mówi, że wykorzystuje Ligę Narodów jako platformę do poszerzenia puli talentów, którymi dysponuje, i planuje kontynuować tę drogę niezależnie od wyników.

„Trzymam się swojego kursu, aby wystawiać jak najwięcej zawodników w sytuacjach, w których możemy ich przetestować” — powiedział. „Nadszedł czas, aby to zrobić, nawet jeśli przegrasz mecze. Nie zastąpisz graczy z 50 występami pstryknięciem palcami. Jestem w pełni świadomy, że nie stawiam drużyny w najlepszych warunkach” – powiedział o licznych zmianach w składzie.