Hiszpanie wygrywają w Szwajcarii mimo gry w osłabieniu, Ronaldo zapewnia trzy punktyProfimedia / JOSE SENA GOULAO / EPA
Obrońcy tytułu Ligi Narodów i aktualni mistrzowie Europy, Hiszpanie, wygrali 4:1 ze Szwajcarią w meczu 4. kolejki grupy A. Z kolei Cristiano Ronaldo strzelił gola dla Portugalii w wygranym 2:1 meczu ze Szkocją w grupie 1 Dywizji A.

Hiszpanie znakomicie rozpoczęli mecz w Genewie, strzelając bramki w pierwszym kwadransie - do siatki trafili zarówno Joselu, jak i Fabian Ruiz. W 20. minucie obrońca Robin Le Normand przytrzymał jednak rywala i otrzymał czerwoną kartkę. Mohamed Andouni zdołał zmniejszyć deficyt przed przerwą, co sugerowało, że czeka nas dążenie do wyrównania.

Druga połowa potoczyła się jednak inaczej, niż chcieli tego kibice gospodarzy. Przy deszczowej pogodzie, Ruiz i rezerwowy Ferran Torres zdobyli po golu, ustalając wynik spotkania na 4:1.

W czwartek Cristiano Ronaldo został pierwszym graczem, który osiągnął granicę 900 bramek w swojej karierze, kiedy strzelił gola przeciwko Chorwacji. W niedzielę ponownie poprawił swój rekord, tym razem w Lizbonie. W 88. minucie zdobył zwycięskiego gola w meczu ze Szkocją, gdy z bliskiej odległości skierował do siatki piłkę po dośrodkowaniu Nuno Mendesa.

Duńczycy pozostają niepokonani, wygrywając z Serbią 2:0 w niedzielnym meczu grupy 4. Bramki dla gospodarzy zdobyli pomocnik Rennes Albert Grönbäk i napastnik Lipska Yussuf Poulsen. Białorusini wygrali 1:0 z Luksemburgiem w meczu grupy 3 Dywizji C. Mają cztery punkty w tabeli, podczas gdy Luksemburg wciąż ma ich zero.