Irlandia Północna rozpoczyna Ligę Narodów od zwycięstwa z Luksemburgiem

Irlandia Północna rozkręca się
Irlandia Północna rozkręca sięProfimedia
Irlandia Północna rozpoczęła swoją kampanię w Lidze Narodów UEFA od zwycięstwa 2:0 z Luksemburgiem.

Irlandia Północna 2-0 Luksemburg

Irlandia Północna rozpoczęła swoją kampanię Ligi Narodów od zwycięstwa 2:0 nad Luksemburgiem, zapewniając sobie pierwsze w historii Ligi Narodów czyste konto.

Z jednym zwycięstwem w 16 meczach Ligi Narodów przed dzisiejszym meczem, Irlandia Północna musiała obawiać się dzisiejszego powrotu do najnowszych międzynarodowych rozgrywek UEFA.

Ale sposób, w jaki zaczęła, pokazał, że nie mieli żadnych psychologicznych blizn.

Ataki rozpoczęły się zaraz po gwizdku sędziego, co w końcu przyniosło gospodarzom owoce, gdy Luksemburg zdołał tylko w połowie wyegzekwować rzut rożny, a Paddy McNair zareagował najszybciej, by skierować piłkę do bramki.

Nie minęło nawet 20 minut, gdy gospodarze podwoili swoją przewagę.

Dan Ballard przechytrzył obronę Luksemburga, wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego George'a Saville'a.

Po przerwie drużyna Michaela O'Neilla nie spuszczała nogi z gazu i powinna była powiększyć swoje prowadzenie tuż po godzinie gry, gdy Conor Bradley ruszył na bramkę.

Eksperymentujący O'Neill majstrował przy różnych systemach w końcowych fragmentach meczu, ale jego zmiany nie powstrzymały naporu Irlandii Północnej, która odniosła swoje drugie w historii zwycięstwo w Lidze Narodów.

To pozornie pozostawia ich w dobrej pozycji, ponieważ starają się powrócić do Ligi B, ale jest to rozczarowujący początek dla Luksemburga, który przegrał swój pierwszy mecz wyjazdowy po tym, jak przeszedł przez całą ostatnią kampanię UNL bez porażki na wyjeździe.