Kontuzjowany Adam Buksa opuszcza zgrupowanie kadry, Lewandowski zdolny do gry

Kontuzjowany Buksa opuszcza zgrupowanie kadry, Lewandowski zdolny do gry
Kontuzjowany Buksa opuszcza zgrupowanie kadry, Lewandowski zdolny do gryPAP/Leszek Szymański
Piłkarz reprezentacji Polski Adam Buksa z powodu kontuzji nie zagra w niedzielnym meczu Ligi Narodów z Chorwacją w Osijeku. 28-letni napastnik opuszcza zgrupowanie kadry, która po wyjazdowym zwycięstwie nad Szkocją 3:2 pozostała na dwa dni w Glasgow.

Biało-czerwoni w czwartkowy wieczór udanie rozpoczęli udział w najwyższej dywizji Ligi Narodów, wygrywając na Hampden Park z gospodarzami 3:2, dzięki bramce Nicoli Zalewskiego z rzutu karnego w końcówce doliczonego czasu gry.

Podopieczni Michała Probierza pozostaną w Glasgow dwa dni i bezpośrednio stamtąd polecą w sobotę do Chorwacji, gdzie 8 września zagrają w Osijeku z gospodarzami kolejne spotkanie w LN.

Wiadomo już jednak, że selekcjoner nie będzie mógł skorzystać z jednego piłkarza.

"Po meczu ze Szkocją zgrupowanie musi opuścić Adam Buksa. W czwartkowym spotkaniu doznał urazu mięśniowego łydki, który wykluczy go z gry na okres około dwóch tygodni" – poinformował lekarz kadry narodowej Jacek Jaroszewski, cytowany na stronie PZPN.

"Jeśli chodzi o pozostałych zawodników, ich występ w starciu z Chorwacją nie jest zagrożony. Wszyscy piłkarze udający się do Osijeku będą do dyspozycji selekcjonera" – dodał.

To oznacza, że Probierz może być spokojny m.in. o Roberta Lewandowskiego. Kapitan drużyny w 72. minucie meczu ze Szkocją musiał zostać zmieniony, ponieważ odczuwał ból po upadku w pierwszej połowie.

Niedzielne spotkanie w Osijeku rozpocznie się o godz. 20.45. Chorwacja w 1. kolejce grupy A1 przegrała na wyjeździe z Portugalią 1:2.