Polscy napastnicy w świetnej formie przed zgrupowaniem reprezentacji

Polscy napastnicy w świetnej formie przed zgrupowaniem reprezentacjiRicardo Larreina / Zuma Press / Profimedia
Robert Lewandowski strzelił trzy gole, a Krzysztof Piątek i Karol Świderski po jednym w spotkaniach ligowych swoich drużyn w miniony weekend. To piłkarze powołani przez Michała Probierza na mecze najwyższej dywizji Ligi Narodów w Warszawie - z Portugalią i Chorwacją.

Lewandowski, najskuteczniejszy napastnik Barcelony, zaliczył wszystkie trzy trafienia w pierwszej połowie wygranego na wyjeździe 3:0 meczu z Alaves w hiszpańskiej ekstraklasie. Łącznie ma już 10 ligowych goli w obecnym sezonie.

Piątek z Istanbul Basaksehir, który również rozegrał całe spotkanie, trafił do siatki w sobotnim meczu tureckiej ekstraklasy z Kayserisporem (1:1). Natomiast Świderski zdobył bramkę dla Charlotte FC w wygranym 2:0 spotkaniu z CF Montreal w lidze MLS; grał do 69. minuty.

Biało-czerwoni zmierzą się w Warszawie z Portugalią 12 października, a z Chorwacją trzy dni później, także na PGE Narodowym. Zgrupowanie rozpocznie się w poniedziałek w stolicy.

Probierz powołał najpierw 27 piłkarzy. Po raz pierwszy na liście znaleźli się Michael Ameyaw oraz Maximillian Oyedele i Mateusz Skrzypczak, ale ten ostatni - obrońca Jagiellonii Białystok - z powodu kontuzji nie dokończył niedzielnego meczu z Legią Warszawa (1:1).

W niedzielę późnym wieczorem PZPN poinformował, że selekcjoner musiał dokonać zmian. W zgrupowaniu z powodu kontuzji nie będą mogli wziąć udziału właśnie Skrzypczak oraz bramkarz Bartłomiej Drągowski i pomocnik Kacper Kozłowski.

Awaryjne powołanie otrzymał na razie jeden zawodnik - bramkarz Rakowa Częstochowa Kacper Trelowski.

Po dwóch kolejkach Ligi Narodów Polska ma 3 pkt i jest na trzecim miejscu w tabeli grupy 1 najwyższej dywizji. We wrześniu biało-czerwoni pokonali w Glasgow Szkocję 3:2, a później ulegli Chorwacji w Osijeku 0:1. Prowadzi Portugalia z kompletem punktów.