Zubimendi kończy męki Hiszpanii z Danią i zapewnia pierwsze miejsce w grupie

Hiszpan Martin Zubimendi świętuje po zdobyciu bramki
Hiszpan Martin Zubimendi świętuje po zdobyciu bramkiČTK / AP / Jose Breton
Trafienie Martina Zubimendiego w końcówce wystarczyło Hiszpanii, by odeprzeć dzielne ataki Danii i wygrać 1:0 w grupie A4 Ligi Narodów UEFA. To piąte z rzędu zwycięstwo Hiszpanów nad Duńczykami.

W Murcii w sobotę od pierwszych minut widać było zapał ze strony Danii, która broniła się agresywnie i wypracowała pierwszą okazję w meczu. Kasper Dolberg przeszedł Alexa Grimaldo, uderzył potężnie i tylko David Raya instynktownie sparował piłkę.

Sprawdź komplet statystyk meczu Hiszpania - Dania

Składy i noty za mecz Hiszpania - Dania
Składy i noty za mecz Hiszpania - DaniaFlashscore

Hiszpania zdecydowanie przeważała przy piłce, ale szans miała niewiele. Odważne uderzenie Grimaldo zostało z łatwością wyłapane przez Kaspera Schmeichela, a próba lewego obrońcy z rzutu wolnego poszybowała zdecydowanie niecelnie przed upływem kwadransa. La Roja zaczęła zwiększać presję, a Zubimendi i Alvaro Morata w krótkim odstępie posłali strzały w poprzeczkę, podczas gdy Lamine Yamal został wybroniony.

O zagrożeniu ze strony zespołu Larsa Knudsena Hiszpanie przypomnieli sobie, gdy podanie Christiana Eriksena zmusiło Rayę do odważnego nura pod nogi Dolberga, aby uniemożliwić napastnikowi zdobycie gola. Następnie Pierre-Emile Hojbjerg oddał strzał, po którym Aymeric Laporte główkował nad poprzeczkę, a chwilę przed przerwą Yamal został w końcu wypuszczony za linię obrony Danii, ale nie zdołał wykorzystać sytuacji, ponieważ strzelił niecelnie.

Po wznowieniu gry Dania nadal nie chciała oddać gospodarzom ani centymetra, a Victor Nelsson frustrował próbującego coś ugrać Moratę. Jednak gospodarze nadal szukali otwarcia, a Fabián Ruiz był bliski powodzenia, gdy jego uderrzenie wpadło w boczną siatkę.

Następnie pomocnik wykonał idealnie wyważone podanie do Moraty, tyle że Schmeichel rzucił się, by skutecznie powstrzymać napastnika AC Milan. Chwilę po wprowadzeniu na boisko Alexa Baeny, Schmeichel musiał zdecydowanie obronić jego uderzenie, po czym ponownie rzucił się na kapitana Hiszpanii z najbliższej odległości. Dopiero w 79. minucie strzał Zubimendiego odbił się od Hojbjerga i prześlizgnął się przez Schmeichela, dając Hiszpanii późne zwycięstwo.

Tym samym La Roja zgarnęła wszystkie trzy punkty, wyprzedzając Danię i zajmując pierwsze miejsce w grupie A4 Ligi Narodów, a także przedłużając swoją serię bez porażki do 13 meczów. Zadali też dopiero drugą porażkę w ostatnich 11 meczach Danii.