Kolejna Polka strzela dla FC Barcelony, zobacz pierwszego gola Emilii Szymczak

Kolejna Polka strzela dla FC Barcelony, zobacz pierwszego gola Emilii SzymczakProfimedia
Ma dopiero 18 lat, ale już zdobyła pierwszą bramkę w barwach najsilniejszej drużyny Europy. Emilia Szymczak debiutanckie trafienie zdobyła podczas meczu towarzyskiego, a asystowała jej sama Aitana Bonmati.

Późną nocą polskiego czasu Emilia Szymczak otworzyła swoje konto bramkowe w Barcelonie Femení

W 13. minucie towarzyskiego spotkania z Dallas Trinity na ogromnym Cotton Bowl w Arlington Polka głową skierowała do bramki piłkę po wrzutce z lewego skrzydła od mistrzyni świata, Aitany Bonmati.

Dla Szymczak to pierwszy gol dla Blaugrany, ale i dopiero trzeci występ. Nastolatka sprowadzona z Górnika Łęczna przed rokiem stawia pierwsze kroki w Blaugranie, dotąd nie była wystawiana w pierwszej drużynie. Od 10 sierpnia zanotowała jednak ponad 100 minut.

Dallas Trinity okazało się – zgodnie z przewidywaniami – rywalem ze znacznie niższej półki, a Duma Katalonii poradziła sobie z Teksankami bez problemu, już w pierwszej połowie zdobywając pięć goli. W końcowym wyniku 6:0 największy udział miała Claudia Pina, autorka trzech goli. Na ostatnie niespełna pół godziny pojawiła się również Ewa Pajor