Znów mocny start Austriaków, rywale Polski remisują ze Szwajcarią przed wyjazdem na Euro 2024

Szwajcaria i Austria nie dały się rozdzielić w St. Gallen
Szwajcaria i Austria nie dały się rozdzielić w St. GallenAFP
Szwajcaria zdołała odrobić straty, aby zapewnić sobie remis 1:1 z Austrią na stadionie w Sankt Gallen. Helweci nie przegrali zatem z Austrią od 2006 roku, ale uwagę zwracają też Austriacy: w drugim meczu z rzędu szybko wypracowali gola.

Austria przystąpiła do meczu w dobrej formie, wygrawszy sześć ostatnich spotkań. Drużyna Ralpha Rangnicka wyglądała na gotową do kontynuowania tej passy przed tegorocznymi mistrzostwami Europy w Niemczech, ponieważ objęła prowadzenie już po niecałych pięciu minutach.

Prześledź szczegóły meczu Szwajcaria - Austria

Składy i noty za mecz Szwajcarii z Austrią
Składy i noty za mecz Szwajcarii z AustriąFlashscore

Gol padł dzięki skuteczności Christopha Baumgartnera (strzelca i asystenta na początku meczu z Serbią 4 czerwca) po tym, jak napastnik RB Lipsk poszedł z piłką na bramkę, po czym zachował zimną krew i umieścił piłkę w poprzek bramkarza w prawym dolnym rogu.

Po zdobyciu gola przez rywali Szwajcaria była w posiadaniu piłki i doprowadziła do wyrównania 20 minut później, gdy Silvan Widmer najszybciej zareagował na straconą piłkę po obronie strzału Rubena Vargasa, dobijając futbolówkę z bliskiej odległości.

Szwajcar Silvan Widmer świętuje po zdobyciu bramki
Szwajcar Silvan Widmer świętuje po zdobyciu bramkiAFP

Goście niemal natychmiast odpowiedzieli. Yann Sommer został wezwany do akcji, aby powstrzymać Phillipa Mwene po tym, jak uderzenie lewego obrońcy prawie znalazło drogę pod poprzeczkę.

Na początku drugiej połowy gospodarze nadal dominowali w posiadaniu piłki, ale to goście mieli lepsze okazje. W 10 minut po wznowieniu gry bliski szczęścia był Michael Gregoritsch, po tym jak napastnik złapał precyzyjną piłkę w polu karnym Romano Schmida, ale został powstrzymany przez fantastyczny blok jednego ze szwajcarskich obrońców.

Gdy mecz wkraczał w ostatnie dziesięć minut, Austria wciąż stwarzała szanse i była bliska po raz kolejny za sprawą Gregoritscha. Napastnik Freiburga oddał strzał lewą nogą w kierunku bramki ze środka pola karnego, ale został powstrzymany przez sprytną obronę Sommera. Trzeba jednak przyznać, że większość drugiej połowy miała przebieg typowy dla sparingu i niewiele powiedziała o grze obu zespołów.

Szwajcarii udało się utrzymać remis i zapewnić sobie czwarty mecz bez porażki przed inauguracyjnym starciem mistrzostw Europy z Węgrami w najbliższą sobotę. Austria przystąpi z kolei do Euro 2024 z własną passą siedmiu meczów bez porażki. Austria spotka się z Polską w drugiej kolejce fazy grupowej Euro, 21 czerwca o 18:00.