Bez niespodzianki. Hiszpanki pewnie pokonały Zambię

Bez niespodzianki. Hiszpanki pewnie pokonały ZambięAFP
Hiszpania potwierdziła swoją rolę faworyta w trwającym mundialu i jako jedna z pierwszych reprezentacji uzyskała awans do fazy pucharowej po zwycięstwie z Zambią 5:0.

Wynik otworzyła Teresa Abelleira, a dublety Jennifer Hermoso i Alby Redondo dopełniły zdobycie aż pięciu bramek przez Hiszpanki. Wynik ten zapewnił awans także Japonkom, które również mają na koncie dwa zwycięstwa w dwóch meczach.

Abelleira bardzo szybko uspokoiła hiszpańskich kibiców, bo już w dziewiątej minucie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie uderzeniem z dystansu w okienko bramki. Cztery minuty później było już 2:0, a bramkę zdobyła w swoim setnym występie Hermoso, która wykorzystała dośrodkowanie Alexii Putellas.

Hiszpanki dominowały także po przerwie, lecz w kilku sytuacjach udanie zatrzymywała je stojąca w bramce Zambii Eunice Sakala. Nie miała jednak nic do powiedzenia przy trafieniu Redondo.

Hermoso i Redondo zdobyły po jeszcze jednej bramce, obie z nich zostały uznane dopiero po weryfikacji VAR. W ostatniej kolejce dojdzie do bezpośredniego starcia Hiszpanii z Japonią, które zadecyduje o kolejności w grupie.