Japonki pewnym krokiem awansowały do fazy pucharowej z kompletem zwycięstw

Japonki pewnym krokiem awansowały do fazy pucharowej z kompletem zwycięstwAFP
Hinata Miyazawa strzeliła dwa gole dla Japonek, które świetnie wykorzystywały swoje kontrataki i pokonały Hiszpanki 4:0, zajmując pierwsze miejsce w grupie C z kompletem zwycięstw na kobiecym mundialu.

Swoją bramkę przed przerwą zdobyła także Riko Ueki, a Japonki świetnie radziły sobie z wysokim pressingiem Hiszpanek i idealnie wyprowadzały kontrataki, które rozbiły jej rywalki. Wynik na osiem minut przed końcem spotkania ustaliła Momoko Tanaka.

Oba zespoły przed dzisiejszym meczem miały zagwarantowany udział w fazie pucharowej, a trener Japonek Futoshi Ikeda dokonał pięciu zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do poprzedniego meczu.

Hiszpania od początku przejęła inicjatywę na boisku, a bramka dla Japonek w 12. minucie była dużą niespodzianką, patrząc na dotychczasowy przebieg gry. Jun Endo zagrała piłkę z lewej strony za linię hiszpańskiej obrony, a Miyazawa wyprowadziła swój zespół na prowadzenie.

Był to trzeci gol tej zawodniczki na tym turnieju i pierwszy stracony przez Hiszpanki w fazie grupowej.

Hiszpania po straconej bramce dalej dominowała, ale to Japonki ponownie uderzyły w 29. minucie, gdy Ueki zdobyła gola po podaniu od Miyazawy, a kikanaście minut później obie zamieniły się rolami przy akcji bramkowej na 3:0.

Statystyki z meczu Japonia - Hiszpnia
Statystyki z meczu Japonia - HiszpniaOpta by StatsPerform

Hiszpanki wyszły na drugą połowę z bardziej konkretną grą, w trakcie której wciąż dominowały posiadanie piłki, miały ponad 900 podań, ale nic z nich nie wynikało i nie były one w stanie zagrozić japońskiej defensywie, która na tym turnieju nie straciła jeszcze bramki.

Japonia, czyli mistrz kobiecego mundialu z 2011 roku i wicemistrz z 2015, zostaje w stolicy Nowej Zelandii, by w sobotę zagrać z Norwegią w 1/8 finału. Z kolei Hiszpania przeniesie się do Auckland, by tego samego dnia zagrać ze Szwajcarią.